Жени Живкова не иска да се развежда, подаде жалба

Дизайнерката и бивша депутатка Жени Живкова обжалва развода си с бизнесмена Андрей Стефанов, предава „Телеграф“. Тя е подала молба в Софийския градски съд тези дни да се преразгледа решението на Районния съд от октомври 2024 г.
В него пише, че се „прекратява на основание чл. 49, ал. 1 от Семейния кодекс с развод бракът, сключен на 10 януари 1990 г. в София между Евгения Живкова и Андрей Стефанов, за който е съставен акт за сключен граждански брак от длъжностното лице по гражданско състояние при Столична община, район „Триадица“, като дълбоко и непоправимо разстроен“.
Без уважение е оставено искането за отвод, обективирано в молба, а двамата съпрузи са осъдени да платят по 25 лв. държавна такса при решаване на дело по иска за развод. Накрая съдия Бошнакова добавя, че решението подлежи на обжалване в Градския съд в 2-седмичен срок, от което се е възползвала внучката на Тодор Живков, а в частта, в която е оставено без уважение искането за отвод, има характер на определение и не подлежи на самостоятелно обжалване.
От документите става ясно, че търговецът на цветни метали е подал молбата за развод още преди две години. Той е предявил против ответницата иск за развод поради дълбоко и непоправимо разстройство на брака, без искане за произнасяне по вината, и моли съда за неговото прекратяване.
Жени Живкова още тогава е оспорвала иска като неоснователен, като твърди, че бракът им не е дълбоко и непоправимо разстроен. Така съдът намира, че е сезиран с брачен иск по чл. 49 от СК и указва на ищеца да изложи фактите, които са довели до разрива на брачната връзка. Допуснати са двама свидетели на ответницата при режим на довеждане, а двете им общи деца, вече пълнолетни, съдът е обявил за ненуждаещо се от доказване обстоятелство.
Прочети цялата публикация



Парис Хилтън ще връща Бритни Спиърс под прожекторите с обща песен
Испанската прокуратура прекрати разследването срещу Хулио Иглесиас
Любен Дилов-син за "Петрохан": Петък 13 не е страшен ден в календара. Страшни са хората
Кристина Патрашкова: Когато ламите изместят родителите
Карди Би си подари часовник за половин милион след слуховете за раздяла (ВИДЕО)
Захарова: Тъжна съдба очаква исканията на ЕС към Русия
Разпознала предполагаемия си изнасилвач в досиетата „Епстийн“: Жена подаде жалба до прокуратурата в Париж
Филипински Върховен съд призна имуществени права на еднополови двойки
И Мария-Луиза ли е бременна от Благой Георгиев? СНИМКА
И "майката" на Хари Потър скочи на британския премиер заради Епстийн
The New York Times: Този път няма обиди, но Европа вече загуби доверие в САЩ
Потвърдено: Женева приема на 17 февруари делегации на САЩ, Русия и Украйна за поредни разговори за мир
Важно за всички, които ще пътуват с автобус до гробищата
Трима души загинаха при американски удар по плавателен съд в Карибско море
Стармър: Европа трябва да замени прекомерната си зависимост от САЩ, икономиката й е 10 пъти по-голяма от руската
Рюте: Вашингтон не е спрял доставките за Украйна
Ван И към Рубио в Мюнхен: Диалогът е за предпочитане пред конфронтацията
Проучване: ТИСА води на ФИДеС с 10 пункта преди вота в Унгария
Конгресът на САЩ призова бившият еврокомисар Питър Манделсън да свидетелства по делото "Епстийн"
Николай Младенов: Нарушенията на примирието застрашават преходното управление на Газа