Илoн Мъск ще строи град в Тексас

Мечтата на технологичния милиардер Илон Мъск да превърне космодрума SpaceX в щата Тексас в град се сбъдна, след като избирателите в района подкрепиха с огромно мнозинство превръщането на Старбейс в нова община. Резултатът от гласуването, което определи и кмет на общината с 100% от предварителните гласове, не изненада никого. Повечето от 283-мата избиратели с право на глас или са служители на SpaceX в обекта в залива Бока Чика, граничещ с Мексико, или имат връзки с компанията, чийто шеф отдавна мечтае за мисия с хора до Марс. Публикацията му дойде след като гласуването приключи и неофициалните резултати, публикувани от окръг Камерън, показаха еднозначна подкрепа от 97,7% за проекта. Самият Мъск е регистриран да гласува, каза координаторът на изборите в окръг Камерън Реми Гарза. Официални документи показват, че около базата в окръг Камерън, на земя, която предимно е собственост на SpaceX или на нейни служители, живеят близо 500 души. Промяната позволява на Старбейс да контролира строителството и издаването на разрешителни, да избегне други регулаторни пречки, да събира данъци и да изготвя местни закони.
Прочети цялата публикация



Вернер фон Браун - нацистът-аристократ, който заведе американците на Луната
Известен американски предприемач загина с частен самолет при аварийно кацане на магистрала в Тексас ВИДЕО
Братът на Лечева продал 10дка в Баба Алино
Малък самолет се разби на магистрала в Тексас, машината е избухнала в пламъци
Нова актриса с български корени плени Холивуд: Мика Абдала (ВИДЕО+СНИМКИ)
Висш украински командир: Идва предстоящ повратен момент във войната с Русия
Един загинал и десет ранени при стрелба в Тексас
Втора поредна нощ на сериозни сблъсъци и насилие в Северна Ирландия ВИДЕО
Литва съобщи, че е част от плана за разполагане на американски ядрени оръжия в Европа
Взрив на газ в жилищен комплекс в Далас взе жертви, сред които и дете
Трима карат проби в дубъла на ЦСКА
Демерджиев: Показанията на Невзоров разкриват механизма, по който длъжностни лица са си затваряли очите
Млада майка на две деца от Враца почина след свръхдоза с фентанил
Млада майка на две деца от Враца почина след свръхдоза с фентанил
Политическа криза във Великобритания: Какво следва след оставката на премиера Киър Стармър
Лавров: САЩ вече не са посредник, Европа откровено залага на терористичните методи на Зеленски
Трагедия! Състезателка на ЦСКА сложи край на живота си
Правителство замразява минималната заплата до края на 2028 г.?
Шофьорът, забил се в автобус на "Челопешко шосе“, се яви в съда, оставиха го в ареста (снимки)