Кръстиха роза на Кейт Мидълтън (СНИМКА)

Роза е кръстена на Катрин, принцесата на Уелс, за да се подчертае лечебната сила на природата.
Кралското градинарско дружество (RHS) заяви, че е нарекло цветето „розата Катрин“, за да повиши осведомеността за ролята, която прекарването на време на открито играе в подкрепа на психическото, физическото и духовното благополучие на хората.
Розата Флорибунда има коралово-розови цветове с аромат на локум и манго, съобщи Би Би Си, предава БГНЕС.
Постъпленията от всяка продажба ще отидат за благотворителната организация за борба с рака Royal Marsden. Миналата година принцесата беше лекувана от рак в болницата в Западен Лондон.
Royal rose for The Princess of Wales ????
The RHS announces ‘Catherine’s Rose’ to celebrate HRH The Princess of Wales’ work to highlight the healing power of nature.
The RHS has named a rose, bred by Harkness Roses, for The Princess of Wales, to celebrate the incredible healing… pic.twitter.com/noUh7MLjW0
Кейт Мидълтън разкри, че е в ремисия, след като направи изненадващо посещение в болницата през януари. Тя благодари на персонала там и увери пациентите с рак, че има „светлина в края на тунела“.
Тя сподели за диагнозата си за първи път през март миналата година и премина курс на профилактична химиотерапия, а през септември обяви, че той е приключил.
Според RHS розата Катрин ще има цветове, които привличат опрашители, и ще вирее добре в смесени цветни лехи, като жив плет, в голяма саксия или в розова леха.
Spending time in nature has always been a source of comfort and strength. Gardens and green spaces provide not only beauty and joy, but also vital support for our mental, physical and spiritual wellbeing.
Today the Royal Horticultural Society are announcing a new Rose,… pic.twitter.com/0YMHhPEwGE
Тези рози могат да имат до 15 цвята, като всяко цвете е с размери между 8 и 12 см, а растението, което го поддържа, може да достигне височина около 1,2 м и ширина 90 см.
Клеър Матерсън, генерален директор на RHS, каза, че цветето ще „повиши осведомеността за това как природата и градинарството могат да помогнат за лечението“.
„Знаем колко важно е това послание, тъй като всеки ден виждаме как достъпът до природата и престоят навън са жизненоважни за нашето здраве и щастие“, добави тя.
Тази есен ще бъдат налични 15 000 рози Катрин, а през следващата година ще има още рози.
Прочети цялата публикация



Кейт Мидълтън вече започва да топи ледовете между кралското семейство и народа (ВИДЕО)
Кейт за Шарлот: Това не е по нейно желание
Любимата тиара на Кейт Мидълтън, която и принцеса Даяна обичаше
Моден гаф или таен шифър? Кейт Мидълтън се появи с „близначка“ в Шотландия
Кейт Мидълтън става модна дизайнерка (СНИМКИ)
Кейт Мидълтън отнесе критики за визията си (ВИДЕО)
Кейт Мидълтън украси в синьо корицата на новия брой на списание Hello!
Открийте принцесата! Кейт избра перфектен червен костюм с тайно послание
Британският премиер заплаши да поеме контрола над чатбота с изкуствен интелект Grok
Кейт Мидълтън с първа поява за годината
Жълт код за студ и обилен снеговалеж е обявен в почти цялата страна
Руският електромобил ATOM идва през април. Ще се продава само онлайн и с доставка до адрес
PEUGEOT е официален автомобилен партньор на BAFTA
Германски предприемач: Това е катастрофално, наистина съм ядосан
За ден, МВР отчете 30 водачи с алкохол, 16 с над 1.2 промила на 1000
Удави се един от лидерите на най-големия наркокартел в Колумбия
118 снегопочистващи машини са работили през нощта на територията на столицата
Заради лошото време болницата в Гълъбово остана за часове без ток и отопление
Криско смята Иво Димчев за перфектния претендент за "Евровизия"