Fakti.bg | 13.05.2025 04:00:17 | 26

От Реал Мадрид мълчат за Карло Анчелоти


Ръководството на Реал Мадрид остана мълчаливо по въпроса за следващия треньор. По-рано днес от федерацията на Бразилия обявиха, че Карло Анчелоти ще поеме петкратния световен шампион.

Късно вечерта от Реал Мадрид все още не беше излязъл с официална позиция или изявление относно треньора си, който пое тима през 2021 година. В сайта няма и прощални или поздравителни съобщения за Карло Анчелоти.

Наставникът има договор с Реал Мадрид до края на следващия сезон, но Бразилската футболна федерация обяви, че той ще поеме националния отбор веднага след края на Ла Лига, който ще приключи след около две седмици.

От испанския гранд не се появи информация и относно това кой ще го замести, при положение че на отбора му остават 3 мача от Ла Лига, както и участие на Световното клубно първенство следващия месец.

Бившият играч на Реал Мадрид Шаби Алонсо, който наскоро съобщи, че напуска Байер Леверкузен, се смята за фаворит за поста, но не се дава никакъв знак кога точно ще бъде направено официално съобщение.

Реал Мадрид посреща Майорка в сряда в решаващ мач от Ла Лига, който трябва да спечели, за да се опита да не позволи на Барселона да си осигури титлата предварително.

Много фенове на Реал Мадрид обвиняват Анчелоти за сравнително слабия сезон, като смятат, че е загубил контрол над състава. Отборът започна сезона с победа в Суперкупата на УЕФА, но оттогава насам изпитваше трудности и не успя да спечели друг трофей, като загуби финалите за Суперкупата на Испания и Купата на краля, и в двата случая от Барселона.

Прочети цялата публикация