Fakti.bg | 15.05.2025 05:16:26 | 20

Зеленски пристига в Истанбул за мирни преговори с Русия


Украинският президент Володимир Зеленски потвърди, че ще участва днес в преговорите с Русия в Истанбул, насочени към прекратяване на войната в Украйна. Това съобщи агенция Укринформ, позовавайки се на публикация на държавния глава в социалната платформа "X", предава БТА.

Украински представител съобщи снощи пред Ройтерс, че делегация, водена от Зеленски, е „на път“ за Турция.

Президентът на Украйна подчерта, че страната му е отворена за всички възможни формати на диалог. „Украйна е готова за всякакъв формат на преговори и не се страхуваме от срещи. Утре (днес - бел. ред.) - в Турция“, написа Зеленски в публикацията си от късно снощи.

Според информация към тази сутрин, програмата на Зеленски включва и двустранна среща с турския президент Реджеп Тайип Ердоган, последвана от съвместна пресконференция, информира Укринформ.

Прочети цялата публикация