Никола Цолов с добро представяне в квалификацията на "Имола"

Българският пилот във Формула 3 Никола Цолов завърши на 9-о място в квалификацията за Голямата награда на Емилия-Романя. На пистата „Имола“ той записа най-добра обиколка за 1:32.636 минути при последното си излизане.
Той ще разчита на още по-добро представяне от 4 стартова позиция за утрешния спринт и 9-а за основното състезание.
Полпозишън за неделната надпревара спечели лидерът в генералното класиране Рафаел Камара, който записа трети пореден първи старт от началото на сезона. С това постижение бразилецът постави рекорд за най-много последователни полпозишъна в модерната ера на Формула 3.
Спринтовото състезание от третия кръг ще се проведе утре от 11:05 часа българско време и ще можете да го гледате по DIEMA SPORT 3.
Прочети цялата публикация



Технически проблем извади Никола Цолов от тренировката във Формула 2 в Маями
Никола Цолов се завръща на пистата: Нови предизвикателства в Маями и Монреал за българската звезда във Формула 2
Българския лъв - предаване, посветено на Никола Цолов (07.05.2026)
Съперник изхвърли Никола Цолов на старта в Маями
Никола Цолов „засрами“ Алонсо в Маями: Българският лъв по-бърз от световния шампион
Никола Цолов с полпозишън за спринта в Маями
Никола Цолов завърши десети квалификацията в Маями от Формула 2
Никола Цолов ще потегли от първа позиция в спринта
Очаквайте НА ЖИВО: Никола Цолов в квалификацията в Маями
Екипът на Никола Цолов след Маями: Взе максимума от ситуацията
Водач на тротинетка е с опасност за живота след зрелищна катастрофа в Стара Загора
Изненада! Прогресивна България няма да свали охраната на Пеевски
Моторист пострада при зрелищна катастрофа край Чирпан
От последните минути! Затварят участък от бул. „Иван Вазов“ в Бургас
Андрей Гюров на последното заседание: Министрите не се скриха зад унизителното оправдание „за два месеца толкова“
Москва спира мобилния интернет на 9 май заради мерки за сигурност
Откриха управител на хотел в корема на крокодил - "човекоядец"
Пенсиите за инвалидност догонват тези за стаж и възраст
За Giro d`Italia временно ще се променя организацията на движение в участъци от републиканските пътища
К10 Банкова класация по стабилност и риск: Затишието на лихвения фронт продължава