Хаменей: САЩ трябва да напуснат Близкия изток

САЩ трябва да спрат да се намесват в политическия и икономическия живот на страните от Близкия изток. Това мнение изрази върховният лидер на Иран аятолах Али Хаменей.
„Президентът на САЩ Доналд Тръмп предлага на арабските страни модел, в който, по негови собствени думи, те няма да могат да оцелеят дори десет дни без подкрепата на Вашингтон. Той го каза по следния начин: „Ако няма САЩ, тези страни няма да оцелеят дори десет дни, Америка ги държи на повърхността“, коментира Хаменей изявленията на Тръмп по време на посещенията му в Саудитска Арабия, Катар и ОАЕ. Думите на иранския лидер са цитирани от неговата пресслужба.
„И сега, в сделките си, в поведението си, в предложенията си, той им налага същия модел, опитвайки се да го направи така, че да не могат да съществуват без САЩ. Но е очевидно, че този модел е обречен на провал. „По волята на народите от региона Близкия изток, Америка трябва да си тръгне - и със сигурност ще си тръгне“, добави той.
Според Хаменей, „ционисткият режим (визира Израел) остава огнище на провокации, войни и раздори в този регион - злокачествен, смъртоносен тумор, който трябва да бъде елиминиран.“
Тръмп направи обиколката си в Близкия изток от 13 до 16 май. След срещата американският президент обяви, че е постигнал съгласие за инвестиции в американската икономика в размер на 12-13 трилиона долара.
Прочети цялата публикация



Кой е Абас Арагчи и защо днес светът следи всяка негова дума?
САЩ предупредиха американските граждани в Близкия изток: Бъдете готови да напуснете региона
САЩ предупредиха гражданите си да напуснат Близкия изток
Посолствата на САЩ в няколко страни от Близкия изток призоваха американските граждани да бъдат готови да напуснат региона
Ще посегне ли Иран на България?
До 19 септември! САЩ удължиха отново лиценза за продажбата на "Лукойл"
Ракети срещу Безмер: има ли реална заплаха за България
Как се променя отношението на Централна Азия към Афганистан
Тръмп заплаши да срине "до основи" Оман заради провала с Иран
САЩ с ултиматум към Хамас: Разоръжаване или пълно унищожение
Де Бройне вдъхнови Наполи за победа в дебюта на Макс Алегри
Реал Мадрид стартира с победа в Ла Лига
Лион започна с важна победа на старта на Лига 1
Николай Шушков: Комуникацията с децата е ключова за превенцията!
Това се коментира усилено: Асен Василев би искал Денков вместо Гюров за президент
Без изненада - Око-Флекс е №1 след наказателната акция на Левски!
Армстронг Око-Флекс: Отиваме в Атина за победа
Груич се сблъска с Хевертон при дебюта си за Левски
Жена почина след падане край Мальовица въпреки усилията на ПСС и изпратените 2 хеликоптера