Тотнъм излъга Манчестър Юнайтед и триумфира в Лига Европа

Тотнъм спечели първи значим трофей от 17 години насам, след като победи с 1:0 Манчестър Юнайтед на финала в Лига Европа, игран на "Сан Мамес". Това е четвърти пореден успех на "шпорите" над "червените дяволи" само през настоящия сезон, като лондончани нямат загуба от този съперник в последните седем срещи.
Единственото попадение, което бе доста куриозно, отбеляза Бренън Джонсън в 42-рата минута. Чистите положения бяха рядкост, като Тотнъм действаше доста по-затворено и почти не атакуваше, но отбора на Манчестър Юнайтед, който натисна след почивката, нямаше много идеи как да стигне до гол, а в добавка действаше припряно в защита, което доведе и до гола във вратата им.
Юнайтед започна малко по-активно в първите минути, като един удар на Фернандеш бе блокиран. Около десетата минута обаче Тотнъм притисна своя съперник. Едно дълго подаване стигна до Джонсън след колебания на Магуайър, след което крилото потърси подаване от малък ъгъл, но Онана изби. Топката стигна до Сар, чийто изстрел от 20-ина метра бе блокиран. След това Тотнъм изпълни няколко корнера, но защитата на "червените дяволи" се справи.
В 16-ата минута Манчестър Юнайтед имаше голяма възможност, след като Викарио не се намеси добре след центриране от корнер, топката стигна до Магуйър, който пусна към Амад Диало, който стреля по диагонала, но топката премина на сантиметри встрани.
В 21-вата Каземиро добре намери Доргу, чието дълбоко центриране стигна в крайна сметка до Фернандеш. Португалецът стреля от малък ъгъл, но Викарио нямаше проблем да улови.
Диало проби добре в 30-ата минута, преодоля Удоджи, но центрирането му бе пресечено. При подреждането преди корнера Ромеро се строполи, след като бе ударен с лакът от Хойлунд, но за нападателя нямаше никакви последствия.
След това двубоят се накъса с доста нарушения и дълго време не се случваше нищо интересно. В 42-рата минута обаче Тотнъм, който до момента бе по-пасивният отбор, откри резултата. Папе Сар пресече в центъра, напредна, пусна към Рачарлисон, който продължи към Бентанкур, а той върна отново на сенегалеца. Сар центрира отляво, а защитата на Юнайтед тотално се провали. Онана остана на мястото си, Бренън Джонсън опита да засече на близката греда, топката мина между краката му, след което рикошира в Люк Шоу. Изглеждаше, че това е автогол на бранителя, но в крайна сметка явно крилото на Тотнъм успя да докосне топката преди тя да влезе във вратата и попадението бе записано на неговото име.
Юнайтед започна активно второто полувреме. В самото начало Расмус Хойлунд не успя да нанесе качествен удар с глава след добро центриране на Диало. В 60-ата минута Фернандеш центрира хитро към близката греда от фал, а Йоро протегна крак, но само леко закачи топката, която Викарио изби.
Тотнъм организира много опасна контраатака три минути след това, но Соланке много лошо си пое топката, след като бе изведен добре от Ричарлисон зад гърба на Магуайър. Така възможността бе опропастена.
В 69-ата минута Викарио отново допусна голяма грешка, след като не успя да улови топката, след което Хойлунд я насочи с глава към вратата, но Мики ван де Вен направи изключително акробатично изчистване от голлинията.
Три минути след това "червените дяволи" имаха нов голям шанс да изравнят, след като Бруно Фернандеш плонжира и засече с глава от десетина метра центриране на Мазрауи, но не успя да насочи топката във врата и тя премина встрани.
В 74-тата Гарначо нахлу в наказателното поле и стреля по земя, но Викарио този път се намеси добре и изби. До края Юнайтед успя да стигне до само още една удобна ситуация. Тя беше в седмата минута на добавеното време, когато Шоу засече добре с глава, но Викарио се намеси блестящо и изби. При последвалия корнер и Гарначо опита акробатичен удар, но встрани от вратата.
Въпреки натиска "червените дяволи" не успяха да изравнят и да вкарат мача в продължения.
Прочети цялата публикация




Триумфът на Кристъл Палас прати девети английски отбор в Европа идния сезон
Емилиано Мартинес поднови пълноценни тренировки с Аржентина
Рууни: Провалът на Челси ще им помогне да се превърнат в страховита сила във Висшата лига
Моуриньо за бъдещето си: Трябва да бъде решено тази седмица
Рашфорд може да се върне в Манчестър Юнайтед
Висшата лига променя правилата: скубането на коса не винаги е червен картон
ПСЖ купува накуп португалски и нидерландски национал от изпадналия Уест Хем
Пейсмейкърът е спасил Кристиан Ериксен след колапса
Катарски шейх се отказа да купува Манчестър Юнайтед
40-годишният Том Хийтън остава в Манчестър Юнайтед за 21-ви сезон в професионалния футбол
Селекцията на националния „Отбор на надеждата“ за Homeless World Cup приключи
„Скайнет“ е все по-близо: За първи път спътник самостоятелно откри обект на Земята с помощта на AI
Две години след като напусна България - Елвира Краснобаева сложи край на кариерата си
Швеция избра Rolls-Royce за изграждането на ядрени реактори в страната
Арестуваха четирима българи за контрабанда на цигари за над 2,8 млн. евро в Румъния
Край на войната: САЩ и Иран подписаха електронно споразумение за мир
Шофьор сигнализира за сериозен инцидент на общински паркинг в центъра на София, след като паве се забило в автомобила му при опит да паркира
Националите на Иран намериха неочаквано гостоприемство в Тихуана и много враждебно посрещане в Лос Анджелис
Радев уверява, че научните изследвания в сферата на високите технологии и ИИ са приоритет
Персийският залив се пренастройва, след като Иран излиза невредим от войната