Въпреки триумфа в Лига Европа Тотнъм остава без треньор

Въпреки че доведе Тотнъм до победа над Манчестър Юнайтед във финала на Лига Европа, Анге Постекоглу може да напусне клуба. Според „Дейли Мейл“ играчите на „шпорите“ не очакват австралиецът да остане начело на отбора.
Успехът с 1:0 донесе на Тотнъм първи трофей от 17 години и сложи край на 41-годишно чакане за европейска титла. Победата осигури място в Шампионската лига за следващия сезон и участие в мача за Суперкупата на УЕФА през август срещу Интер или Пари Сен Жермен.
Договорът на Постекоглу е валиден още една година, но бъдещето му зависи от решението на президента Даниел Леви. Според информациите, Леви вече проучва други мениджърски опции, включително Марко Силва от Фулъм, което подсказва за евентуална промяна начело на отбора.
След триумфа в Испания, играчите на Тотнъм не коментираха бъдещето на мениджъра си. Повечето избягваха директни отговори за евентуалното му напускане, като се фокусираха върху радостта от победата. Въпреки това, информации от съблекалнята сочат, че много от футболистите не очакват Постекоглу да остане след лятото. Въпреки че ценят постиженията му, усещането за край на неговия престой се засилва.
Ако това е краят на ерата Постекоглу в Тотнъм, 58-годишният специалист си тръгва с високо вдигната глава. Той си е изградил репутация на треньор, който печели трофеи във втория си сезон начело на отбор – тенденция, която се потвърди и с „шпорите“. Постекоглу публично е изразявал желание да продължи проекта си в Северен Лондон, след като пристигна от Селтик през 2023 г. Всички погледи сега са насочени към последния мач от Премиър лийг срещу Брайтън в неделя, който може да се окаже последен за австралиеца начело на Тотнъм.
Прочети цялата публикация



Стивън Джерард готов да поеме кормилото на Ливърпул
Задава ли се война във Венецуела и може ли тя да донесе демокрация?
Германия свиква ключова среща за прекратяване на огъня в Украйна и кани САЩ да се присъединят
Зидан е водещ вариант за наследник на Алонсо, Перес дал последен шанс на баския спец
САЩ преобръщат историята
Стратегическите грешки на Байдън продължават да тежат на Украйна
Владимир Путин в Делхи: Русия ще продължи да доставя петрол на Индия
Нюкасъл планира внимателни трансферни ходове през януари
Космически скандал! Русия изтегли свой астронавт от мисия на SpaceX
Матеуш Куня се завръща на терена за Манчестър Юнайтед
Феновете на "Камп Ноу" към треньора на Реал Мадрид: Шаби, остани!
Любомир Дацов: По-добре е да има удължителен бюджет
Лукашенко предупреди САЩ: Във Венецуела ви чака втори Виетнам
VinFast обяви рекордни доставки през ноември
Виктор с разтърсващи разкрития за Дениз след "Ергенът": Виках полиция! (ВИДЕО)
Директна скоростна кутия (DSG): Какво е и как работи? - видео
Поредна среднощна масирана атака с дронове и ракети срещу Одеска област
Renault подкрепя ЕС за локализация производството на компоненти
Тошко Йоданов: ИТН свали вредния кабинет „Петков“, не сме женени за никоя власт
САЩ: Десетки милиони са в ледената прегръдка на зимата