Пеевски пак поиска повече правомощия за КЗК и КЗП

Санкционираният за значима корупция от Великобритания и САЩ Делян Пеевски отново поиска от управляващите да разширят правомощията на Комисията за защита на потребителите (КЗП) и Комисията за защита на конкуренцията (КЗК). Това става седмица, след като управляващите и "Ново начало" избраха свързвания с Пеевски Росен Карадимов за председател на КЗК. Председател на КЗП пък е Мария Филипова , която през февруари с официално съобщение на сайта на комисията се оплака, че хипермаркетите не ѝ предоставят информация дори "след призива от лидера на ДПС- Ново начало Делян Пеевски".
Прочети цялата публикация



Лорер: Базов тест за суверенитет: как държавата контролира енергетиката си. За горивата у нас отговорът е — почти никак!
Демерджиев поиска Сметната палата да направи всеобхватна проверка на доходите на Пеевски
Гамизов: Не мислите ли, че ви е време да си потърсите обещаното от Радев?
Духът от Анкара и неохотната българска европеизация
Норвегия елиминира 5-кратния световен шампион Бразилия
Мостът между Русия и Северна Корея, който тревожи Украйна
Джевдет Чакъров, синът му и една история за овладян бизнес
Защо човекът, който години говореше с увереност за произхода на вируса, мерките и ваксините, сега отказва да отговори на над 100 въпроса?
Фронтекс да получи повече правомощия след кризата в Сеута, зове Вебер
„Рилският пустинник“ за трета поредна година на „Опера на площада“
Прогноза за времето (03.08.2026 - сутрешна)
Opel Movano Electric, Vivaro Electric и Combo Van Electric – интелигентната инвестиция за модерния бизнес
АЗ Алкмаар с разгром над ПСВ и втора Суперкупа на Нидерландия
Земетресение с магнитуд 5,6 разтърси Египет
Сграда се срути в центъра на Сидни, има ранени
Страна на високи заплати и скъпи квадратни метри: Повече от половината швейцарци живеят в апартаменти под наем
Хиляди получиха заповед за евакуация заради горски пожари в щата Вашингтон