Повече приходи за въглищните централи от юли, по-малко за АЕЦ и НЕК

Въглищните електроцентрали от 1 юли 2025 г. ще внасят във Фонда "Сигурност на електроенергийната система" (ФСЕС) по-малко от приходите си от продажба на електроенергия, докато АЕЦ "Козлодуй" и държавните водно-електрически централи ще трябва да правят по-високи отчисления, реши правителството на редовното си заседание в сряда. На него Министерският съвет одобри таваните на цените на електроенергия по вид производител, над които електроцентралите ще трябва да правят вноски във ФСЕС.
Прочети цялата публикация



Броят на загиналите след руския удар по жилищен блок в Харков нарасна на девет
Има ли риск от нова водна криза в Плевен
Mежду 30 и 50 евро! Венеция обмисля да повиши входната такса за еднодневни туристи
Лъчезар Богданов: Плоският данък не е проблемът
"Непровокирана злоба": ударът по Киевско-Печорската лавра
Тръмп, Путин и факторът Иран в дилемата между война и дипломация
Русия произвежда повече ракети, отколкото САЩ противоракети: тревожна тенденция във войната срещу Украйна
Никога не е имало такова Световно първенство по футбол
Кои страни се оказаха големите печеливши от войната срещу Иран
Националният селекционер Любомир Минчев определи състав от 16 баскетболисти за европейската квалификация срещу Норвегия, Везенков е в групата
Потърпевши от "Баба Алино" давали големи суми за имоти срещу "резервационни споразумения"
Разследване на ООН: Над 20 000 деца са убити в Газа, Израел умишлено ги нападал
Мощно торнадо удари Русия, има ранени
Харков беше подложен на руски обстрел
Млад български учен е удостоен с престижна международна награда
Футболна Варна в трескава подготовка: „Моряци“ и „соколи“ пренастройват часовниците за новия сезон
Неврохирурзите от „Пирогов“ спасиха бременна и плода й след ПТП с последно поколение робот за гръбначна хирургия