Анализатор: Подценихме Делян Пеевски, той е новият господар

"И аз, и много експерти, които наблюдаваме процесите в България, що се отнася до ДПС, като че ли не познахме, подценихме ролята на Делян Пеевски. Всички смятаха, че той ще е поредният отлюспен от Ахмед Доган, но не се получи така. Той има финансовите ресурси да бъде самостоятелен. И това му помогна много, за да оцелее и да вземе връх над Доган". Това коментира докторът на историческите науки и политически анализатор Ибрахим Карахасан Чънар след разцеплението на партията на Доган миналата година. Тогава той изказа предположение, че "ако оцелее, ДПС ще стане партийка с малка роля в политическия живот".
Чънар прогнозира, че още едно знаково име от редиците на Доган се очаква да напусне формацията - Рамадан Аталай, защото "Делян Пеевски чрез различни институции оказва натиск върху него".
Ученият допусна, че "Доган продължава да дърпа конците", и изрази мнение, че Джевдет Чакъров не е постъпил по този начин без да се е посъветвал с него.
В момента се очертава нов господар и той се нарича Делян Пеевски, категоричен бе политическият анализатор.
Прочети цялата публикация




Емил Дечев разкри кои партии са купували гласове на изборите! Водачи са ДПС и ГЕРБ!
След изборите: затегнете коланите, влизаме в тъмен тунел
Нов наш в UFC: Делян
Делян Пеевски: Честит международен ден на ромите!
Демокрация на запис, политика без риск! Ще видим ли лидерски дебат преди вота на 19 април?
Ивайло Мирчев: Ние сме тези, които могат да сложат край на модела "Борисов-Пеевски"
ВСС се скара на Пеевски за натиск върху съдии
ДПС е партията на хората и който не го разбира, остава в миналото: Пеевски
Войната в Иран: Тръмп вече е проблем за популистите в Европа
Христо Захариев е новият главен методист на футболния ЦСКА
Осем деца загинаха след стрелба в Луизиана
Голямото Суперкласико между Ривър Плейт и Бока Хуниорс бе решено с дузпа
Започва второто ниво на киноиграта "Дяволът носи Прада 2"
Politico: Обкръжението на Стармър го смята за глупак и неспособен политик
Партията на Румен Радев печели убедително изборите в България, ще има пълно мнозинство от 131 депутата
ЦИК при 60,79% обработени протоколи: „Възраждане“ минава прага за парламента
The Wall Street Journal: ОАЕ преговарят със САЩ за получаване на финансова подкрепа
Гуардиола: Ако говоря много, един ден ще се разплача
Започнете деня правилно: Закуска №1 за забавяне на стареенето