В Русия: САЩ могат да прехвърлят стари термоядрени бомби на съюзниците си. Западът праща ненужното му оръжие в Украйна
САЩ могат да прехвърлят стари термоядрени бомби на съюзниците си от НАТО, докато модернизират собствения си ядрен арсенал с модерни бомби от 13-то поколение B-61, смята военният експерт Александър Степанов.
„В допълнение към представянето на 13-то поколение B61, американската компания за ядрени оръжия - Pantex все още има договори за производство на 480 бомби от 12-то поколение, които те вече по същество са завършили. Това означава, че европейците могат да бъдат снабдени с оръжия от стария модел като част от "прочистването" и модернизацията на американските национални арсенали. В интерес на Съединените щати ще бъдат доставени нови Б-61 от 13-то поколение, а на европейците ще бъдат раздадени ядрени оръжия втора употреба с изтекъл срок на годност, който по заводски параметри е около 12 години“, каза експертът.
Степанов отбеляза, че като част от превъоръжаването страните от ЕС не само закупуват модерни самолети, съвместими с ядрени оръжия, но и предават стари модели оборудване на украинските въоръжени сили, предназначени за унищожение.
„Почти всички европейски страни създадоха тази „коалиция F-16“, за да преминат към F-35, не само за да унищожат военна техника и бойни самолети някъде, но да ги предадат на режима в Киев и по този начин да се опитат да нанесат допълнителни щети на Руската федерация през своя плацдарм, чрез проксито на НАТО“, смята експертът.
Прочети цялата публикация



С две знакови речи на Макрон за 2 дни Франция се върна в центъра на голямата геополитика
Какво кара Путин да се събужда облян в студена пот? Коя е заветната му мечта?
Украински дронове прехващачи срещу ракети Patriot! Това може да бъде много изгодна сделка за Доналд Тръмп
За премълчаната "Украинска" Руско-турска война и след нея
Отвориха ли се вратите на ада с войната в Иран?
Експерт: "Опасността от широкомащабен конфликт е реална"
Лавров заяви, че Русия няма да допусне разполагането на оръжия, които да заплашват Москва
Иран определено не е Венецуела
Каква е целта на САЩ в Иран и кога ще успеят да я постигнат?
Вносът на оръжие в Европа се увеличава на фона на войната на Русия срещу Украйна
ИИ проектира „метамашини“, които се адаптират автономно към всеки терен (видео)
Редовен участник в Шампионската лига иска Мустафа Сангаре
Иран атакува рафинерии в Хайфа, сирени прозвучаха в Тел Авив
Денис Пушилин се отчете на Путин: Само 15-17% от Донецка област са под контрола на Украйна
Андрей Гюров назначи няколко нови заместник областни управители
Задължителна първа помощ в таекуондото - когато безопасността е по-важна от спорта
ЗОВ ЗА ПОМОЩ: 9-годишният Ники се нуждае от средства, за да може да проходи отново
Полет към зелено бъдеще: Хибридна силова инсталация намалява разхода на регионалната авиация с 30% (видео)
Съдийски назначиния за Mr Bit Втора лига
Три спешни мисии за ден: Хеликоптери превозиха пациенти в критично състояние