Голям успех за Виктория Томова на Ролан Гарос

За първи път от 22 години България има представител на осминафиналите на двойки турнир от Големия шлем. Това става факт след като първата ракета на България Виктория Томова се класира за третия кръг на двойки при жените на откритото първенство на Франция по тенис.
Томова и Ребека Шрамкова (Словакия) победиха във втората си среща с 6:2, 6:3 Мая Джойнт (Австралия) и Оксана Калашникова (Грузия). За място на четвъртфиналите българката и словачката ще играят срещу Улрика Айкери (Норвегия) и Ери Хозуми (Япония).
За последно България имаше осминафиналист на двойки на US OPEN през 2003 г. Тогава Магдалена Малеева стига до тази фаза в надпреварата при жените.
Прочети цялата публикация



Новак Джокович с трогателно послание към Зверев: „Гордея се с теб, братко!“
Виктория Томова се изкачи в световната ранглиста
Голям скок за Елизара Янева в ранглистата
Бляскав успех за 19-годишната Елизара Янева
Зверев напусна интервю след въпроси за домашно насилие
Конфликти в задънени улици
Българин е мениджър на сензационната полска финалистка на "Ролан Гарос"
Стават ясни финалистите и при мъжете на "Ролан Гарос"
Фереро шокира света: Би било чудесно да бъда треньор на Яник Синер
Руският вихър помете Арина Сабаленка в Париж
Папе Тиау: Готови сме да умрем за Африка и Сенегал
Цварц за трансфера си в ЦСКА: Всичко се разви много бързо
Какво време ни очаква през следващите дни
Три деца с морбили са настанени в болница в Плевен
Уважаван и обвиняван: бившият председател на Федералния резерв Алън Грийнспан почина на 100 години
Жоел Цварц: Знам, че ЦСКА има огромна фенска маса. Невероятни са!
Делян Добрев подаде заявление да напусне парламента
МВР и прокуратурата разпитали Невзоров, няма повдигнато обвинение срещу него