Призоваха Виктор Осимен да обмисли трансфер в Арсенал

Говорителят на националния отбор на Нигерия, Промис Ефоге, призова звездата на "суперорлите" Виктор Осимен да обмисли трансфер в Арсенал, въпреки сериозния интерес от страна на саудитския гранд Ал Хилал.
След силния си сезон в Галатасарай, Осимен се превърна в приоритетна трансферна цел за Ал Хилал, които се готвят да подсилят атаката си преди предстоящото Клубно световно първенство на ФИФА.
Според уважавания трансферен експерт Фабрицио Романо, саудитският клуб вече е започнал преговори за подписа на нигериеца, като новият наставник на тима Симоне Индзаги е дал зелена светлина за осъществяване на сделката. Предложението към Осимен е повече от щедро, като се говори за сума от 30 милиона евро на сезон, плюс бонуси, обвързани с представянето на играча.
???????????? Victor Osimhen remains high on Al Hilal list as new striker with talks ongoing to bring in the Nigerian forward. €75m release clause available, Al Hilal are working on player side for a target now also approved by Simone Inzaghi. pic.twitter.com/xj8ZNFwVB3
— Fabrizio Romano (@FabrizioRomano) June 4, 2025Въпреки това, Ефоге изрази силна подкрепа за преминаване на Осимен в Арсенал, като сподели, че според него нападателят ще се впише идеално в стила на игра на "артилеристите" под ръководството на Микел Артета.
В подкаста MatchUp той заяви:
"Искам той да отиде в Арсенал, защото по начина, по който той играе, и начина, по който Арсенал играе, може да вкара до 30 гола във Висшата лига."
Ефоге описа Осимен като "завършен играч", подчертавайки силната му игра с глава, завършващите умения и физическото присъствие – качества, които според него са идеални за английския футбол.
Прочети цялата публикация




Барса отряза Ман Сити за Френки де Йонг
Наша талантлива футблистка отказа трансфер в Испания, иска в ЦСКА
Микел Мерино – новото оръжие в атаката на Арсенал
Резултати и голмайстори в мачовете от Шампионската лига
Барселона спори с Байерн за футболист на Сантос
Арсенал изправен пред огромни проблеми преди серията от тежки мачове
Ашраф Хакими е футболист №1 на Африка за годината
Реал Мадрид отваря вратата за раздяла с Родриго
Обявиха претендентите за Футболист на Африка за 2025
Опозиционната "Тиса" в Унгария свиква протест срещу Орбан
Блокадата на българо-гръцката граница носи сериозни загуби за транспортния сектор
Барселона надделя над Олимпиакос въпреки впечатляващото представяне на Александър Везенков
Зимно изкачване на връх Руй
Огромна дупка на пътя: Жители на три видински села настояват за спешен ремонт
Пол Маккартни спаси имената на вегетарианските бургери и наденички
Управляващите хвърлиха кърпата и започнаха предизборната кампания
Колко ще ни струва новогодишната нощ в ресторант?
Разкриха скривалище със стотици откраднати документи за самоличност
Мъгливо в равнините, слънчево в планините
Нюзлетър | Пеевски и Борисов - партньори по неволя и неизбежни пътници