Започва ремонт на спортните зали в стадион "Берое"

Днес бе направена първата копка за ремонт и обновяване на сградата от северната страна на стадион „Берое“, в която се помещават залите за тренировки по спортна гимнастика, скокове на батут и тенис на маса. Дейностите включват прилагане на високоефективни енергийни мерки, достигане на клас на енергопотребление А и постигане на минимум 30 процента спестяване на първичната енергия. Проекта е на стойност над 3 милиона и 400 хиляди лева. Източниците на финансиране са безвъзмездна финансова помощ от Национален фонд за възстановяване и устойчивост, както и съфинансиране от страна на Община Стара Загора.
Мерките за енергийна ефективност, които е предвидено да се изпълнят са:
В зона сграда:
- подмяна на всички врати и прозорци с нови от алуминиева дограма и монтиране на PVC – первази;
-полагане на топлоизолационна система по фасадите;
-пълна подмяна на топло и хидроизолация на покрива;
-нови ламаринени обшивки по захватите на въжената конструкция и бордовете;
-ново отводняване с вакум-сифони в зоната на стоманобетонната плоча.
В зона паркинг:
-инсталиране на фотоволтаична централа с разполагане на 210 броя панели;
-по северната част на паркинга ще се монтират 21 метални стойки, които ще носят по 10 броя панели, изпълняващи и функцията на слънцезащита за паркираните коли;
-върху самостоятелен фундамент ще бъде монтирано оборудването на ВЕИ – инвентори;
-предвижда се и поставянето на две зарядни станции за автомобили.
Важно звено в проекта е осигуряване на достъпна среда за хора в неравностойно положение. Ще бъдат обособени паркоместа за хора с увреждания. Маркировката на пешеходните трасета ще бъде с тактилна настилка за улесняване на ориентацията на хора с увредено зрение по достъпните маршрути. Ще се изгради асансьор от външната страна на фасадата за достъп до нивата на сградата.
Срокът за изпълнение на проекта е 270 календарни дни.
В началото на церемонията по първа копка бе отслужен водосвет за здраве и успех от негово преосвещенство Маркианополски епископ Богослов и старозагорското свещеничество.
Заместник кметът на Община Стара Загора архитект Мартин Паскалев отбеляза, че сградата е не просто стадион, а и символ на десетки години спортни постижения, успехи, победи и радостни моменти, както и на спортния дух на стотици спортни деятели.
Относно пребазирането на клубовете по скокове на батут, спортна гимнастика и тенис на маса, чиито тренировъчни зали са в зоната на предстоящия ремонт, началникът на отдел „Спортни дейности“ към Община Стара Загора Петко Крумов обяви, че има намерени решения. Той заяви категорично, и че предстоящите ремонтни дейности няма да попречат на ФК „Берое“ за стартиране в новото футболно първенство.
Церемонията завърши със символичната първа копка на предстоящия ремонт по проекта за въвеждане на мерки за енергийна ефективност на сградата от северната страна на стадион „Берое“.
Прочети цялата публикация




Община Благоевград започна ремонта на залата за хандбал в Спортен комплекс „Пирин“
Всичко най-интересно преди Добруджа - Берое
Треньорът на Монтана: Ако победим, продължаваме да сме в играта
Берое спря хегемонията на Витоша Бистрица и вдигна титлата при ветераните
Утрешната тренировка на Левски е открита за феновете
От 26 май започва текущ ремонт на близо 57 км от път I-1 на територията на областите Видин, Монтана и Враца
Започва ремонт на ул. "Будапеща" в Русе от днес
Затварят за ремонт 57 км от път I-1 на територията на областите Враца, Монтана и Видин
Ветераните на „Берое“ се класираха за финала на Републиканското първенство
Берое изправен пред тежко изпитание: Евентуален спасителен бараж без фенове и солена глоба
Шофьор загина, след като изхвърча от преобърнала се кола край Хасково
МВР министърът: Съкращения без анализ няма да се правят, но ще има оптимизация
Междузвездни войни: Мандалореца и Грогу
От политик до художник: Разкриват творчеството на Уинстън Чърчил в Лондон
„Дисни” залага на Бебе Йода за голямото завръщане на „Междузвездни войни” в кината
Срещата Си-Путин очертава нов стратегически курс за отношенията между Китай и Русия
Франция е против НАТО да участва в международна мисия за гарантиране на корабоплаването в Ормузкия проток
Кметът на Благоевград М. Байкушев награди 55 дейци на образованието и културата по повод 24 май /Снимки/