Раниери е готов да каже „да“: Има Мондиал за спасяване

Клаудио Раниери отново е пред голямо завръщане – този път не в клубен отбор, а начело на италианския национален тим.
След като официално приключи кариерата си като клубен треньор с емоционална раздяла с Рома, съдбата отново му почука на вратата – този път със специална мисия: да спаси Италия и мечтата за предстоящото световно първенство.
Преди три години, на сцената на Фестивала в Тренто, Раниери нарече Каляри „майка“ и Рома – „съпруга“, сякаш предусещайки, че съдбата ще го върне в началото. И действително, само два месеца по-късно се върна в Сардиния, за да напише нова глава от една вече легендарна треньорска кариера. Но никой, дори и самият той, не е очаквал, че след края на клубната епопея ще се отвори нова врата – тази към националния отбор.
Телефонното обаждане от вчера следобед го е заварило неподготвен, но въпросът е бил повече емоционален, отколкото професионален: „Как да кажа „не“? Това би било все едно да откажа на самия себе си. На мен – фен на Рома и фен на националния отбор. Мога ли да се отдръпна?“ Семейство Фридкин, собствениците на Рома, са дали съгласието си за двойната роля – селекционер на Италия и личен съветник на президента на клуба.
Федерацията също не изглежда против подобен вариант, особено при спешната нужда от лидер с визия, харизма и опит. “И наистина – ако Каляри е „майката“, а Рома е „съпругата“, то Италия… Италия сме ние самите. Мисията изглежда почти невъзможна, но може ли човек да каже „не“ на самия себе си?”, пише “La Gazzetta dello Sport”.
Прочети цялата публикация



Емил Чоран: "Християнството сгреши много като отрече самоубийството..."
Анчелоти с две дилеми за състава на Бразилия за Мондиал 2026
Лавров: САЩ искат да превземат "Северен поток", с Израел нападнаха безпричинно Иран
Брентфорд и Фулъм откриха кръга във Висшата лига с нулево равенство
Никола Цолов: Винаги има шансове да отида във Формула 1, но нищо не е сигурно
За Русия преговорите с Украйна не са приоритет №1 (ВИДЕО)
Цолов: Винаги има шансове да отида във Формула 1, но нищо не е сигурно
Тръмп: Преговорите с Иран продължават. Вдигаме блокадата и си тръгваме, веднага щом Техеран подпише сделката
Никола Цолов: Ако се отвори възможност за Формула 1, съм готов за нея
Китай не иска нито победа, нито поражение на Русия в Украйна
Последните срещи от информационната кампания за директни плащания ще се проведат в Силистра, Русе, Разград и София
Мъжът, убил 8 деца в Луизиана, е баща на 7 от тях
При 87.23% обработени протоколи: Радев взима 44,56% от вота
20 април е присъствен, но неучебен ден за учениците
Бербатов: Елате на ст. "Лазур" и бъдете част от една благородна кауза
Убедителна преднина за "Прогресивна България" в Русенско
Бока удари Ривър Плейт в Суперкласико
Отваря се вратата към реформите в новото НС, но еднолично ли ще се правят?
Силен Неймар не успя да спаси Сантос срещу Флуминензе (видео + снимки)
Иран екзекутира двама мъже, обвинени в сътрудничество в Мосад