Иран атакува с дронове и балистични ракети ключови израелски енергийни съоръжения, ударена е петролна рафинерия в Хайфа

Иран отново атакува Израел с балистични ракети и дронове срещу Израел, съобщи иранската държавна информационна агенция ИРНА.
По информация на агенция Mehr изстрелването е извършено от Техеран.
12 души са ранени, предаде The Jerusalem Post, позовавайки се на националната служба за спешна помощ "Червения щит на Давид".
Както съобщава вестникът, силни експлозии са били чути в централен Израел. Съобщава се за множество паднали ракети в централен Израел и Ерусалим, които са причинили щети на жилищни сгради и редица пожари на открито.
Отбелязва се, че атаката е насочена и срещу Тел Авив.
Цел на ракетен удар са били на обекти от енергийната инфраструктура, твърди иранската агенция Fars.
В съобщение на агенцията се отбелязва, че "прецизни ракети са поразили ключови израелски енергийни съоръжения".
Ракетният удар, според Fars, е причинил прекъсвания в електроснабдителната система в централен Израел и е извадил от строя част от критичната инфраструктура. По-рано иранската държавна телевизия съобщи, че Иран атакува петролна рафинерия в Хайфа в Северен Израел, в отговор на израелските атаки срещу енергийни съоръжения в Ислямската република в събота.
Отбелязва се, че няколко ракети са преодолели израелските системи за противовъздушна отбрана и са поразили цели в град Хайфа.
Командването на вътрешния фронт на Израел инструктира жителите на еврейската държава да стоят близо до бомбоубежищата и да сведат до минимум присъствието си на обществени места в случай на нападение от страна на Иран, съобщи пресслужбата на армията.
Прочети цялата публикация



Пентагонът рязко промени процентите: Не 90, а само 50% от иранските ракети и дронове са унищожени
Израел предупреди Иран, че атаките ще ескалират! Доналд Тръмп твърди, че преговорите за спиране на войната напредват
Доналд Тръмп: Друг ултиматум към Иран няма да има
Светът никога не е бил толкова близо до енергиен колапс
Иран стартира 75-та вълна от атаки срещу Израел, прати ракети и дронове по Садитска Арабия и ОАЕ
Защо Иран е целта?
Европа ще съжалява за деня, в който позволи войната на Тръмп
Примирието виси на косъм! Иран отново затвори Ормузкия проток
Легитимни цели! Пентагонът крои план за удари по Иран, който да избави Доналд Тръмп от обвинение във военни престъпления
Киев: Русия предоставя на Иран сателитно разузнаване за атаки срещу американски цели
Певицата Нора Караиванова загуби мъжа си внезапно (СНИМКА)
Разследват двама гранични полицаи за корупция
Първите вълни удариха Япония след земетресението от 7.5 по Рихтер
Силната игра на Неймар не успя да спаси Сантос срещу Флуминензе
Левски с открита тренировка днес, клубът обяви програмата до дербито с ЦСКА
Арестуваха бивш футболист на ЦСКА
Вики Томова запази позицията си в световната ранглиста
Ето го новия Aston Martin 2026 DB12 (ФОТОГАЛЕРИЯ)
Предупреждение за цунами след трус с магнитуд 7,4 в Япония