Информация от ГДГП за трафика на българските гранични контролно-пропускателни пунктове
Границата с Румъния:
Във връзка със зачестилите запитвания относно пътуванията на малолетни и непълнолетни лица след присъединяването на Република България към Шенгенкото пространсто, напомняме следното:
След 31 март 2024 г. на лицата, които преминават през вътрешните въздушни и морски граници, а от 01 януари 2025 г. - и през сухопътните граници на Република България със страни, които прилагат изцяло достиженията на Шенгенското право, не се извършва гранична проверка. Изключение е българо-румънската граница, където поради възстановен граничен контрол ще се осъщесвяват проверки до 30 юни 2025 г. Изискването за декларация/съгласие от отсъстващ родител остава в сила за посочения период.
Извършва се основен ремонт на българския участък на Дунав мост при Русе, поради което е въведена временна организация на движението. Трафикът се осъществява в една лента с пропускателен режим и се регулира от служители на фирмата-изпълнител.
Трафикът е нормален на останалите гранични преходи.
Границата с Република Северна Македония:
Трафикът е нормален на всички гранични контролно-пропускателни пунктове.
На ГКПП "Станке Лсичково" се извършва цялостна реконструкция на пункта. Във връзка с ремонтната дейност преминаването през пункта се извършва на ограничен брой трасета.
Границата с Република Турция:
Трафикът е нормален на всички гранични контролно-пропускателни пунктове.
Границата с Република Сърбия:
Трафикът е нормален на всички гранични контролно-пропускателни пунктове.
Границата с Гърция:
На пътя от гръцка страна по дестинацията Рудозем - Ксанти се извършват строителни дейности. Гръцките власти са поставили табели, на които е указано, че теренът е строителна площадка и не се допуска влизането на външни лица в обекта.
През граничните преходи в района на Маказа, Златоград и Ивайловград е разрешено преминаването само на леки коли и микробуси до 3,5 тона.




Възможни са затруднения при преминаването на товарни автомобили на границата с Гърция
Възможни са затруднения при преминаването на товарни автомобили през граничните преходи
Гръцките фермери готвят 48-часова блокада на пътища и гранични пунктове, включително с България
Гръцките фермери блокират ГКПП Кулата- Промахон днес в 12 часа, очаква се 48-часова блокада на граничните пунктове с Гърция
Изключително интензивно е движението на граничните пунктове „Капитан Андреево“ и „Лесово“ за товарни автомобили
Интензивно е движението за товарни автомобили на граничните пунктове "Капитан Андреево" и "Лесово", възможни са затруднения на преходите с Гърция
Гръцки фермери с нова блокада на гранични пунктове с България
Не се пропускат автомобили и в двете посоки на преход "Капитан Петко войвода"
Системата за влизане и излизане на ЕС вече се прилага на ГКПП-та
Огромни загуби за превозвачите и закана за контрапротест заради протестите в Гърция
Силни взривове отекнаха в Одеса, обстрелват града с дронове
Студеното време заледи пътищата в Северна България
Европейски фонд за отбрана - стимул за европейския научен и производствен капацитет в отбраната
Кой да изчисти тротоара пред дома ви – вие или общината
"Мета" блокира над половин милион акаунта в Австралия
Левандовски: Да спечелиш срещу Реал Мадрид винаги е страхотно
Убийствата трябва да спрат - Мецола към иранските протестиращи
Хороскоп на 12 януари 2026: Луната в Скорпион преобръща плановете
Великобритания ще разработи нова балистична ракета за отбраната на Украйна