Нетаняху: Израел ще унищожи напълно ядрената и ракетната заплаха от Иран

Израел ще елиминира изцяло ядрената и ракетната заплаха от страна на Иран. Това заяви премиерът на страната Бенямин Нетаняху по време на пресконференция в болница „Сорока“ в Беер Шева, южен Израел, която пострада при ирански ракетен обстрел. Изказването му беше цитирано от Франс прес, предава БТА.
„Нашата цел е двойна - ядрените оръжия и балистичните ракети. Ще ги унищожим. Ние сме в процес на приключване на елиминирането на тази заплаха“, подчерта Нетаняху. „Решени сме да унищожим ядрената заплаха, заплахата от ядрено унищожение на Израел“, допълни премиерът.
Изказването идва на фона на продължаващия конфликт между Израел и Иран, който навлиза в седмия си ден. Една от мишените при иранските удари е била именно болницата „Сорока“, което предизвика остра международна реакция.
В отговор на атаката Международният комитет на Червения кръст (МКЧК) призовава за стриктно зачитане на международното хуманитарно право. В публикация в социалната мрежа „Екс“ организацията напомня:
„Ранените и болните, медицинският персонал и болниците трябва да се уважават и пазят.“
МКЧК настоява всички страни в конфликта да гарантират безопасността на лечебните заведения и медицинските екипи, както се изисква от Женевските конвенции.
Прочети цялата публикация



САЩ призоваха Иран да постигне незабавно споразумение, в противен случай е възможна инвазия
Израел: Казахме на американците, че ще ударим сами Иран, ако премине "червената линия" за балистични ракети
Иран определено не е Венецуела
Напрежението между Иран и САЩ отново ескалира
Тръмп: Смяната на режима в Иран остава "най-доброто решение"
Нетаняху: Иран да демонтира ядрената си инфраструктура
Нетаняху: Сделката с Иран трябва да демонтира и ядрената му инфраструктура
Иран не отстъпва: Това е червена линия! Не преговаряме за ракетната си програма
Иран и САЩ подновяват преговорите за „балансирано и справедливо“ споразумение
Нетаняху отива при Тръмп в сряда. Обсъждат ситуацията с Иран
Преследван от агенти на ICE блъсна предизвика катастрофа и уби учителка (видео)
Димо Алексиев започна работа в драматичния театър в Пазарджик (СНИМКА)
Няма риболовци от Созопол на борда на изчезналия кораб, капитанът е от Балчик
ПСС предупреди за висока лавинна опасност
Орпо: Търговското споразумение ЕС-Индия ще отвори нови възможности
Министър Иван Иванов: За една година рестартирахме най-важните инфраструктурни проекти, 514,5 млн. евро са получили общините за проекти по Инвестиционната програма
Еврокомисията ще бойкотира Параолимпийските игри заради Русия и Беларус
Кой кой е в новото служебно правителство на Андрей Гюров
Концептът Cupra DarkRebel засега остава „мечта-ореол“ - видео
Китайските коли в ролята на агенти?!