ГДБОП задържа съпрузи за принудително подчинение на жени с цел сексуална експлоатация
ГДБОП проведе специализирана полицейска операция за неутрализиране дейността на мъж и жена, държали в принудително подчинение жени с цел сексуална експлоатация. Акцията е реализирана на 10 юни 2025 г. в София, под ръководството на Софийската градска прокуратура.
Двама души - мъж и жена, са арестувани при операцията. С постановление на наблюдаващия прокурор те са привлечени като обвиняеми за извършени общо 22 престъпления, по 11 за всеки от тях - по чл. 321, ал. 6 НК, чл. 159а, ал. 2, вр. чл. 20, ал. 2, вр. ал. 1 НК, 159в, вр. чл. 2-, ал. 2, вр. ал. 1 НК.
В хода на производството е установено, че в периода 2022-2024 г., съпрузите в сговор са набирали жени с цел да бъдат използвани за извършване на сексуални услуги срещу заплащане, като за деянието е обещавано да получават 50% от стойността на заплащането. Някои от жените вече са били жертви на трафик на хора с цел проституция.
Те са били поставяли в непрекъсната финансова зависимост чрез предоставяне на парични заеми, подслон, храна и наркотични вещества, като впоследствие са им налагани различни лихви и глоби, които е трябвало да издължават. Една от жените е била принудена да прехвърли на трафикантите собствен голям недвижим имот в атрактивен квартал на град София.
Пострадалите са били сексуално експлоатирани в хотели, частни адреси или наети квартири в столицата. Тарифите, които са им определяни за предоставянето на сексуалните услуги, са 150-300 лева на час. Били са подложени на физическо насилие и психически тормоз, като включително са им били отнемани децата, които на практика са гледани от извършителите.
Полицейските действия са следствие на продължило няколко месеца разследване, през който период са събрани доказателства за извършителите на престъпната дейност и данни за техните жертви.
В хода на проведените действия по разследването са извършени претърсвания на обитаваните и наемани от трафикантите жилища, както и на използваните за дейността автомобили. Иззети са вещи и предмети, имащи отношение към производството. Разпитани са свидетели.
С определение на Софийския градски съд на двамата обвиняеми е наложена мярка за неотклонение „задържане под стража“, както и забрана да напускат страната. Мярката е потвърдена и от Апелативен съд – София.
Обвиняемите са криминално проявени, мъжът е многократно осъждан за престъпления от общ характер.
Разследването продължава.
Прочети цялата публикация



Цигулар съди Уил Смит за сексуален тормоз
Лула да Силва е против намаляването на 27-годишната присъда на предшественика му Болсанаро
Guardian: Британският посланик в Русия може да смени Москва с Вашингтон
Защо Русия изпрати тези украински деца в Северна Корея
Сенатът на САЩ прие резолюция, която ограничава правомощията на Тръмп
Спрян е трафикът на наркотичното вещество към Турция през Гърция! 26 пакета марихуана са открити в праговете на автомобил при СПО на ГДБОП
Мики Рурк събира пари в интернет, за да си плати наема
Уил Смит обвинен в хищническо поведение от цигулар
Швейцарка спечели гигантския слалом в Кранска гора
Те са и украинци, и българи – не бива да ги предаваме. Няма да подминем лъжите на Митрофанова
Делси Родригес: Избрахме път, който ще осигури завръщането на президента Мадуро и първата дама във Венецуела
Тръмп: Никой в историята не заслужава Нобеловата награда за мир повече от мен. Обама още се чуди защо я получи
Тръмп: Няма да позволим Китай и Русия да окупират Гренландия. Островът не е на Дания заради една лодка преди 500 години
Макрон обсъдил изпращането на войски в Украйна след края на войната с лидерите на парламентарните групи
Затварят за седмица ключово кръстовище в Бургас
The Washington Post: Ватикана призовала САЩ да позволят на Мадуро да избяга в Русия
Безредиците в Иран ескалират, протестиращите грабят банки, джамии и болници. Изгориха прокурор и охраната му ВИДЕО
Тръмп потвърди: Задържахме пети кораб, който напусна Венецуела без наше разрешение
Зеленски пред Bloomberg: Никога няма да признаем териториите, окупирани от Москва, за руски. Искам нова среща с Тръмп
Тръмп: Можем да продаваме венецуелски петрол на Русия и Китай, но ясно им заявихме, че не ги искаме там