Мария Гроздева празнува рожден ден: Легендата на спортната стрелба става на 53 години

Днес една от най-ярките звезди в българския спорт – Мария Гроздева, отбелязва своя 53-и рожден ден.
Името ѝ е синоним на успех, воля и непоколебим дух, а постиженията ѝ вдъхновяват поколения млади спортисти.
Още като дете, едва 11-годишна, Мария поема по пътя на спортната стрелба – страст, която ще я изведе до световния връх. Само три години по-късно, на 14, тя вече е удостоена със званието „Майстор на спорта“ – признание за изключителния ѝ талант и трудолюбие.
След завършване на Националната спортна академия със специалност спортна стрелба, Гроздева затвърждава позицията си на една от най-успешните български спортистки.
В личния си живот Мария намира подкрепа и вдъхновение в лицето на съпруга си Валери Григоров, който е не само неин спътник, но и личен треньор. Заедно изграждат щастливо семейство с три деца.
Короната на нейната спортна кариера са двете олимпийски титли – през 2000 година в Сидни, където триумфира в дисциплината 25 метра малокалибрен пистолет, и през 2004 година в Атина, когато отново покорява върха със злато в стрелбата с пневматичен пистолет.
Честит рожден ден, Мария Гроздева! България се гордее с теб и твоите незабравими успехи на световната спортна сцена.
Прочети цялата публикация



ЦСКА поздрави голяма легенда
Спомен за Маргрет Николова – гласът, който остана завинаги в сърцата ни
Красимир Балъков на 60 г.: Радвам се, че съм в добро здраве
Екшън легендата Стивън Сегал празнува 74-и рожден ден днес
Еди Мърфи – 65 години смях, талант и влияние
Красимир Балъков на 60 години: Вярата и дисциплината водят към успеха
Искра Радева празнува рожден ден – живот, отдаден на сцената
Пациент поздрави в ефира на NOVA лекаря, спасил живота му преди години
Най-старата горила в света празнува 69-ти рожден ден в Берлинския зоопарк
БАТАК НЕ Е МИТ! 160 години от геноцида в Родопите
Билетите за дербито ЦСКА - Левски вече са в продажба
За първи път: изкуствени неврони си взаимодействат директно с живи мозъчни клетки
Победа за Радев! Световни медии коментират изборните резултати в България
Почина Красимир Райдовски
Сблъсък в центъра на Бургас: "Смарт" се заби в "Ауди Q5", бургазлия с контузия на главата
Конте изправен пред важно финансово решение
Два солунски клуба искат ас на Ботев Пловдив
Двама неадекватни на пътя заловиха в Бургаско
Одобрени са близо 43 млн. евро за хуманно отношение към свине и птици
Доналд Тръмп: Американска делегация, водена от Джей Ди Ванс, пътува за Пакистан за спешни преговори с Иран