За първи път у нас слънчевата енергия изпревари потреблението

За първи път производството на електроенергия от слънце е превишило за даден период потреблението в електроенергийната система на страната – за два часа на 20 юни 2025 г. Това показва справка на БТА в почасовите данни на българския Електроенергиен системен оператор (ЕСО) и Европейската мрежа на операторите на преносни системи за електроенергия (ENTSO-E). Според данните […]
The post За първи път у нас слънчевата енергия изпревари потреблението appeared first on zonaburgas.bg.
Прочети цялата публикация



Крисия изрази готовност да представи България на "Евровизия" отново (ВИДЕО)
ШОС на 25 години: нов крайъгълен камък, широки перспективи
Българският клубен баскетбол отново на голямата сцена: Балкан ще бъде част от ЕвроКъп
Класическият Iron Maiden изнесе мащабен спектакъл пред над 30 000 фенове на стадион "Васил Левски"
Селекционерът на Испания: Не избирам националите в зависимост кой къде играе
Роналдо под пара в Тексас, Тухел тества „Трите лъва“ срещу коравия тим на Гана
Морган Фрийман става блус музикант, първият му албум е факт
Ясна е причината за смъртта на поп фолк певеца Никсъна
Защо Венецуела е имала обогатен уран и как той се озова в САЩ?
Нов разрив между Мелони и Тръмп
Харков беше подложен на руски обстрел
Млад български учен е удостоен с престижна международна награда
Футболна Варна в трескава подготовка: „Моряци“ и „соколи“ пренастройват часовниците за новия сезон
Неврохирурзите от „Пирогов“ спасиха бременна и плода й след ПТП с последно поколение робот за гръбначна хирургия
Вчерашната среща със здравния министър отново не даде конкретни решения за нищо, според младите лекари
Нарекоха Меси луд гном
Само след два мача: Халанд вече е голмайстор №1 за Норвегия на световни финали
Малдини става директор в Италианската футболна федерация