За първи път: Соларите произведоха повече ток, отколкото България консумира

За първи път производството на електроенергия от слънце е превишило за определен период потреблението в електроенергийната система на страната. Става дума за два часа, отчетени на 20 юни 2025 г. Това показват данни на българския Електроенергиен системен оператор (ЕСО) и Европейската мрежа на операторите на преносни системи за електроенергия (ENTSO-E), цитирани от БТА. Според информацията от ЕСО в диапазона от 10:00 до 11:00 часа сутринта в петък миналата седмица генерираната енергия от фотоволт
Прочети цялата публикация



Как електромобилите превземат света
Григор Димитров: Тенисът ми отне изключително много
За първи път: през май половината ток в България дойде от ВЕИ и водни централи
Акциите на „Газпром“ паднаха под 100 рубли за първи път от 2009 година
Крисия изрази готовност да представи България на "Евровизия" отново (ВИДЕО)
Първият съвет за Радев в Брюксел: България не подкрепя санкции срещу Русия и Израел, но иска повече пари
Германският канцлер каза, че Русия не може да спечели на бойното поле
След като удари форума му в Санкт Петербург, Зеленски протяга нова маслинова клонка към Путин
България посрещна Световното първенство за спортисти със синдром на Даун
Кметът Васил Терзиев откри Азиатския фестивал в София заедно с дипломатическите представителства на 12 държави
Потърпевши от "Баба Алино" давали големи суми за имоти срещу "резервационни споразумения"
Разследване на ООН: Над 20 000 деца са убити в Газа, Израел умишлено ги нападал
Мощно торнадо удари Русия, има ранени
Харков беше подложен на руски обстрел
Млад български учен е удостоен с престижна международна награда
Футболна Варна в трескава подготовка: „Моряци“ и „соколи“ пренастройват часовниците за новия сезон
Неврохирурзите от „Пирогов“ спасиха бременна и плода й след ПТП с последно поколение робот за гръбначна хирургия