Ал Аин с драматичен обрат срещу Уидад Казабланка и достойно сбогуване със Световното клубно първенство

В последен мач от група "G" на Световното клубно първенство Ал Аин от ОАЕ надделя с 2:1 над мароканския Уидад Казабланка.
Срещата, която се проведе на стадион "Ауди Фийлд" във Вашингтон, донесе първа и единствена победа за Ал Аин в турнира, след като тимът бе инкасирал две поражения в предишните си двубои.
Още в началото на срещата, в 4-ата минута, Касиус Майлула даде преднина на Уидад, вдъхвайки надежда на мароканския състав за позитивен завършек на груповата фаза.
Въпреки ранния шок, футболистите на Ал Аин не се предадоха и показаха характер. В самия край на първото полувреме, след отсъдена дузпа, Коджо Лаба възстанови равенството и върна интригата в мача.
Втората част започна с устрем за отбора от ОАЕ, който само пет минути след подновяването на играта осъществи пълен обрат. Алехандро Ромеро се разписа и изведе Ал Аин напред в резултата, с което постави точка на надеждите на Уидад за първи точки в надпреварата.
В оставащите минути Ал Аин имаше възможност да увеличи преднината си, но пропусна няколко изгодни положения.
С този успех Ал Аин приключва участието си в турнира с високо вдигната глава, докато Уидад Казабланка остава на последното място в групата без спечелена точка.
Прочети цялата публикация




Байерн Мюнхен и ПСЖ в епичен сблъсък за място на финала в Шампионската лига
Капитанът на Интер: Не беше лесно да започнем отначало, след сезон, в който загубихме всичко
Tреньорът на Байерн Мюнхен: ПСЖ има право да се нарича най-добрият отбор в Европа
Иран иска серия от гаранции от ФИФА и САЩ за участие на Мондиала
Карло Анчелоти и Роналдо надъхват Бразилия за Мондиал 2026 (ВИДЕО)
Шокиращо решение: Никлас Зюле слага край на футболната си кариера на 30 години
Алисон Бекер все по-близо до Ювентус
Германско дерби на клей: Зверев и Алтмайер се изправят един срещу друг в Рим
Кръгът Орбан: прехвърлят пари в чужбина и планират бягство?
Два европейски отбора продължават без загуба – един от тях впечатлява с ограмно постижение
Сладко парче история: Виенската приказка на Demel и Kaiserschmarrn
Енчо Керязов: Джиро д'Италия е шанс България да покаже най-доброто от себе си
БСП осъди нападение над младежи след честванията на 9 май в София
Когато земята се раздвижи: По следите на свлачището в Родопите
Многохилядно Велошествие стартира за да посрещне и приветства Джирото в София
Владимир Путин: Иран ни се доверява напълно и не без основание
Отказ за виза остави Едуард Петросян на 2300 км от 11-месечната му дъщеря
Ледът под краката на Путин започва да се пропуква
Халф на Ман Сити: Никога няма да спра да бъда футболен романтик