Издирват наемателката на градската тоалетна в парк "Пети октомври"

Нова процедура за отдаване под наем на обществената тоалетна в парк „Пети октомври“ ще бъде обявена от общинска администрация съвсем скоро. Причината е, че фирмата, която е наемател, не изпълнява договора си.
„Вече два месеца не е заплащан наем, изготвено е писмо, че на основание на клаузи, договорът с фирмата, ще бъде прекратен.
Нова тръжна процедура за обекта ще бъде насрочена веднага след като бъде връчено уведомлението за прекратяване на договора“, съобщи директорът на Правна дирекция в община Стара Загора Делян Иванов.
Оказва се обаче, че писмото не може да бъде връчено лично, защото управителят на фирмата наемател, не може да бъде открита на посочения от нея адрес, не отговаря и на телефонните повиквания.
„Тоалетната беше отдадена под наем на фирма, регистрирана в Стара Загора, но физическото лице е с адресна регистрация на територията на Горна Оряховица. Ние използваме всички известни на нас адреси, за да връчим документа“, увери Делян Иванов.
В Стара Загора има пет обществени тоалетни-в парковете-„Пети октомври“, „Алана“, „Александър Стамболийски“, „Св. Игнатий Старозагорски“ и в Станционната градина.
Към момента единствената отворена за посещения е тази в градинката до жп гарата, с работно време от 10:00 до 19:00 часа. Тя се стопанисва от община Стара Загора.
С договор, който все още не е прекратен е в парк „Пети октомври“, а останалите подлежат на ремонт и след това ще бъдат отдадени за стопанисване, информира зам.-кметът Павлина Делчева.
Прочети цялата публикация




Примерът на Виена: зелени площи вместо паркоместа
MET Group завърши втория си соларен парк в Италия
Издирват мъж, нападнал млади жени в Рила и намушкал едната в корема
Шокиращата история на 8-годишно момче, живяло с „лама“ Калушев в хижата на "Петрохан"
ВАС даде зелена светлина за зимното поддържане на пътищата в Столична община и „Витоша“
"Юрта на несломимостта": как оцеляват в леденостудения Киев
Кирил Дмитриев: На Острова крият мотивите на украинците за палежите на имоти на премиера Стармър
Фестивал на мартеницата в Токио
Ново проучване показа, че шимпанзетата злоупотребяват с алкохол
Талантите от "20 под 20" | Програмистът Тихомир Гърменлиев, който иска да решава проблеми на градската среда
В капана на войната: Разкази от първо лице на българи в Дубай, Катар и Израел
Тити Папазов шокира от Израел: Бомба падна на 500 метра от апратмента ми!
Мая Манолова: Увеличението на цената на водата е удар по домакинствата
Иранският президент: Обявиха ни война!
Българските мартенички донесоха лесна победа за Мони Николов и Локомотив Новосибирск
Стотици танкери са се струпали в Персийския залив след обявеното от Иран затваряне на Ормузкия проток
Миастения гравис - рядкото автоимунно заболяване, което трудно се разпознава
Служебният министър на външните работи Надежда Нейнски разговаря с израелския външния министър
Можем ли да си сипем слънчева енергия в шише?