Канализирането завърши

Замисляте ли се, че от 2013 година в България успешен протест няма. На протестите рядко има повече млади хора, виждат се едни и същи лица. Протестите стават все по-хаотични, а организаторите им - все по-умели в разпиляването на народното недоволство.
В България властта винаги се е държала от Държавна сигурност. Не ми спорете, знам. Пребоядисали се уж разни генерали, полковници, които пробутват все още протежетата си във властта, за да могат успешно да приватизират България и да осигурят техните деца и внуци. Зад всеки успешен политик в България и зад всеки известен стои ДС. Факт!
Целта на тези протести е да се отклони вниманието. Разходките НЕ ОЗНАЧАВАТ НИЩО! Вие не правите на практика нищо! Затова и е толкова брилянтно измислено. Вашият гняв, бяс, чувство за справедливост са изразходени, а у вас остава усещането, че нещо сте направили. Това е целта.
Как протестите преди години с нахлуване в Народното събрание, както и извеждане на скъпите ни депутати в бял автобус сред морето от хора, заобиколили парламента, се превърна в сцена с озвучаване, микрофони, песни, партийни речи, и споменаване на организаторите по всички медии?
Хайде сега ми кажете организатор на протестите отпреди 2013 година? Един ми кажете? Не можете. Защото тях не ги показваха по медиите, не ги промотираха навсякъде, те организираха протести, а не пърформанси и разходки и затова бяха неудобни.
Единственият опит за спонтанен сериозен протест беше 2020 година, след като Гешев влезе в Президентството, а Радев излезе с вдигнат юмрук. Тогава беше ключов момент. На третия ден властта се осъзна и пробута свои хора като организатори и осъмнахме с Отровното трио, сестра Галева и Кирил Петков като протестъри.
Народно недоволство има и властта отдавна е разбрала как да го канализира. И затова се плаща добре. Възраждане вървят напред - хем захлебват покрай туширането на народния гняв в празни безсмислени разходки, хем се правят на опозиция и народът не успява да различи гнилите ябълки от хубавите.
Това, което свързва всички известни лица, пробутвани ни в социалните мрежи и медиите и свързани с протестите е, че всички имат някакво тъмно минало и/или връзка с Държавна сигурност. Новата мантра е , че всеки се променя и всеки имал шанс да се докаже и помогне. Не, не се променя! Човек, грозно оплювал майките на деца с увреждания и битите младежи зад колоните на Министерски съвет, не може да се промени. Син на човек от ДС винаги е свързан с ДС. А ако е гласувал като депутат за решения, които са отвратителни, няма как да е спасител. Ако името ти е станало нарицателно за корупция и са те сочили като пример за проблемите и са те записвали как си обсъждаш спокойно Борисов и Гешев, няма как да водиш народа. Ако рязко си забогатял при влизане в политиката и назначаването ти като директор на музей е свързано с лъжа, а и директорстването ти е свързано със зле прикрити скандали, не може да си опозиция.
Всички тези хора ги държат с нещо и/или са подставени лица за отклоняване на гнева на хората. Проблемът е, че докато народът вярва на мюретата, никога няма да може да се изправи и да се защити. Протестите трябва да идват от народа, а не от спуснати водачи, самоназначили се за такива.
И докато не изрежем гнилото от здравото и не започнем да мислим, нищо няма да постигнем.
И, както ви казах, дългата ръка на ДС наднича отвсякъде.
Прочети цялата публикация



Ботев Враца с нова победа в НБЛ – Спартак Плевен отстъпи в оспорван двубой
Алваро Арбелоа: „Тази загуба тежи на моите плещи“
Манчестър Сити унижи Ливърпул за ФА Къп
Арда спечели срещу Монтана с гол в последните секунди
ЦСКА гостува в Стара Загора в търсене на 11-и пореден успех над Берое
Министерството на младежта и спорта награди български спортисти с премии на обща стойност 87 500 евро
Едуар Филип е фаворит за президент на Франция, но битката ще е тежка
Мощен Везенков качи Олимпиакос на върха в Евролигата
Барселона се готви за тежко изпитание срещу Атлетико – Флик вижда шанс за Рашфорд
Хулио Веласкес: "Щастлив съм в Левски"
Клинсман с тежка присъда: В Италия Ямал щеше да играе в Серия Б
Рос Стюърт даде преднина на Саутхемптън срещу Арсенал (видео)
Ботев Враца с нова победа в НБЛ – Спартак Плевен отстъпи в оспорван двубой
Река Росица заля мост край Павликени (СНИМКИ+ВИДЕО)
Арестуваха лидер на клан на италианската мафия Камора
22 години от трагедията, при която автобус с ученици от Свищов падна в придошлата река Лим – 12 деца загубиха живота си
България U16 с победа на старта на "Турнира за развитие на УЕФА"
Аутопсия разкри причината за смъртта на българина Ненко Ганчев в US имиграционен арест
Радев: Странно и недостойно е в държава членка на ЕС да има хора, които се чувстват като роби
Саутхемптън - Арсенал /състави/