Реал Мадрид на часове от четвъртия си трансфер за лятото

Реал Мадрид е напът да финализира четвъртия си трансфер за лятото. Алваро Карерас е все по-близо до преминаване на „Сантиаго Бернабеу“. Испанският гранд се се опита да привлече Карерас още за Световното клубно първенство, но не можа да се постигне споразумение с Бенфика. Разговорите обаче бяха подновени по-рано тази седмица и "Атлетик" разкри, че вече е постигнато споразумение между двата клуба.
Реал Мадрид ще плати 50 милиона евро на Бенфика на три вноски. Толкова е откупната клауза в договора на левия бек, но тя няма да бъде активирана, а Реал ще плати сумата на три транша. По същия начин беше уреден и трансферът на Дийн Хаусен от Борнемут.
???????? EXCL: Álvaro Carreras to Real Madrid, here we go! Verbal agreement in place between Real and Benfica. Real negotiated to pay €50m in multiple installments instead of one-payment clause. As soon as Man Utd confirm they don’t activate buy back clause, Álvaro will travel. pic.twitter.com/j0dWqC9zXe
— Fabrizio Romano (@FabrizioRomano) July 10, 2025Карерас е чакан в Мадрид, за да премине медицински прегледи, да уточни детайлите по личните си условия и да подпише договор. Ако всичко е наред, той може да бъде обявен за играч на Реал Мадрид още този уикенд.
Очаква се Карерас да бъде титулярен ляв бек на Реал Мадрид през следващия сезон. На "Бернабеу" се надяват, че той ще сложи край на проблемите тази позиция. Ферлан Менди и Фран Гарсия не успяха да се представят на постоянно високо ниво през последните няколко години, поради което имаше реално желание за привличането на нов играч.
Прочети цялата публикация



Родриго от Реал Мадрид търси нов агент преди възможен трансфер през 2026 година
Ман Юнайтед готви мащабна оферта за Белингам
Малка победа с голямо значение: как Мбапе се оказа по-важен от "Пари Сен Жермен"
Джейми Карагър не очаква Мохамед Салах да играе за Ливърпул през следващия сезон
Бомба от Англия: Челси е фаворит за ас на Реал мадрид
Звезда на Ливърпул отрязал Реал Мадрид и Байерн Мюнхен
Арне Слот: Победа срещу Арсенал би означавала много, сезонът още може да бъде специален
Челси вади 160 млн. евро за Винисиус
Ван Дайк водил преговори с Реал преди да преподпише с Ливърпул
Добруджа готви сензационен трансфер: Голмайстор, разписвал се срещу Икер Касияс, идва в Добрич!
Тръмп за Иран: Само да са посмели да ударят наши бази - отговорът ни ще бъде невиждан!
Орландо Меджик - Ню Орлиънс Пеликанс 128:118 /репортаж/
Симитли посрещна делегация от Монголия заедно с председателя на Групата за приятелство България – Монголия в 51-вото Народно събрание Росица Кирова
Свиреп студ сковава цяла България в понеделник, градусите падат до...
Българин занесе 3 бидона монети в банката, за да ги размени в евро
Трагедия в Англия: фен на почина по време на мач от ФА Къп
Панатинайкос - Пансерайкос 3:0 /репортаж/
Наполи спря Интер и остави битката за титлата отворена, Скот Мактоминей блеси за гостите
Мандатната въртележка се завърта: Всички чакат избори през март, ще връщат празна папка
Лидерът на "Възраждане": Най-вероятно Гюров ще е следващият служебен премиер