Лавров пристига в Китай, където ще се проведе ключова среща на ниво външни министри

Руският външен министър Сергей Лавров пристигна в Китай за участие в заседанието на Съвета на министрите на външните работи на ШОС. Правителственият самолет кацна на летището в Пекин, съобщава кореспондент на ТАСС.
Ръководителят на руската дипломация се отправи към Пекин от КНДР, където беше на тридневно работно посещение в град Вонсан. Преди това министърът участва в събития на АСЕАН в Куала Лумпур от 10 до 11 юли.
Според официалния представител на руското дипломатическо агентство Мария Захарова, заседанието на Съвета на министрите на външните работи на ШОС ще се проведе в Тиендзин на 14-15 юли. Министерската среща ще бъде ключов етап от подготовката за срещата на върха на организацията, която ще се проведе в същия китайски град от 30 август до 1 септември. Според дипломата, Лавров е планирал и редица двустранни срещи в кулоарите на събитието.
Захарова отбеляза, че ръководителите на дипломатически мисии възнамеряват да обсъдят текущото състояние и перспективите за по-нататъшно развитие на ШОС. Особено внимание ще бъде обърнато на актуалния международен и регионален дневен ред, включително 80-годишнината от края на Втората световна война и създаването на ООН.
Прочети цялата публикация



Премиерът Желязков ще участва в Мюнхенската конференция по сигурността
Зеленски: Руснаците готвят нов удар; Рубио: Донбас е най-големият проблем
Марко Рубио кацна в Будапеща за среща с Орбан ВИДЕО
Изпълнителният директор на БФС: България ще има институт по спортни науки (ВИДЕО)
Девет основни теми, които определиха първата година от втория мандат на Тръмп
Балканските външни министри се събират в Истанбул за втората среща на Платформата за мир
Володимир Зеленски: Предстоят тристранни преговори със САЩ и Русия в ОАЕ, вероятно за територии
Лавров се среща с кубинския си колега в Москва
Борусия Дортмунд взе комфортна преднина над Аталанта в първия мач от 1/16-финалите на Шампионската лига
Сенатор от Демократическата партия посъветва Румъния да не обръща внимание на американски доклад
Кой е Георги Шарков, предложен за министър на електронното управление
Британският бизнес е обезпокоен от предстоящата забрана на VPN
Асен Митков навръх 21-ия си рожден ден: Омразата ще ви убие. Живейте и се наслаждавайте на живота
ИТН: В служебния кабинет "Петрохан" вицепремиер е юрист на НПО, "натискала" МВР
Свързаност и сигурност за най-важните моменти с EON FULL от Vivacom
Започна операция по издирване на риболовен кораб с тричленен екипаж край нос Коракя
БНБ отчита годишна инфлация от 3,5% в края на декември 2025 г.
Филмът "Мандалорецът и Грогу" вече има официален трейлър (ВИДЕО)
Версията за "Петрохан" се затвърждава. Разследват се тройно самоубийство на хижата с две убийства и самоубийство в кемпера