Иван Иванов е на прага на нещо велико - излиза за титлата на Уимбълдън

16-годишният Иван Иванов е на прага на нещо велико. Днес младият български талант ще се изправи в най-важния мач в кариерата си досега – финала на Уимбълдън при юношите. Иванов ще се опита да донесе едва втората титла в историята за България от най-престижния турнир на трева след тази на Григор Димитров през 2008 година. Финалната среща е втора по програма на корт №1 и се очаква да започне около 14:30 часа българско време.
Противник на нашето момче в битката за трофея ще бъде 17-годишният Ронит Карки от САЩ – квалификант и изненадващ финалист, който до момента не бе записвал поредица от победи в турнир от Големия шлем. Въпреки това американецът елиминира последователно няколко по-високоранкирани съперници, включително и другия българин в полуфиналите – Александър Василев, с което попари мечтата за изцяло роден финал в Лондон.
Иванов пристигна в британската столица без нито един официален мач на трева зад гърба си, но демонстрира забележителна адаптация и хладнокръвие. Той достигна до финала без загубен сет, а по пътя си отстрани именно съперника, който го спря на полуфиналите на Ролан Гарос – германеца Макс Шьонхаус.
Победата в този мач би превърнала Иванов в най-младия български шампион на Уимбълдън и със сигурност ще бъде още едно доказателство, че българският тенис има своето бъдеще.
Прочети цялата публикация



Иван Иванов получи специални поздравления от Академията на Рафаел Надал
Дони в "120 минути": "Преди 30 години казах "Не на страха"!"
Звезден пратеник: За Николай Кънчев, за Марин Георгиев и истината...
Eмилия Милчева: Борисов го е страх от протести и тупа топката с бюджета
1209 фотографии и 10 столици представят сърцето на Европа
Бивш играч на Рома с любопитни разкрития за Франческо Тоти
Деси Слава: Жените не бива повече да се страхуват
Бивш крал отчаяно иска наследник, изгони пометнала американка и "Мис Москва"
155 години от рождението на "Огън Ефрем"
Дарен Кирилов постави нов национален рекорд на 200 м гръб в малък басейн
Светлината на Коледа и в Петрич! Сбъднати и споделени празници, петричани!
Мадона отново снима за Dolce & Gabbana
Пиян мъж хвърли дограмата си от терасата и потроши кола в Пловдив
Дубай отваря „Barbie World“
„Love“ е най-често срещаната дума в паролите, показват данни от 2023–2025 г.
Шер със сватба на 80
Бракли Таун - Бъртън 1:3 /репортаж/
Фернандеш с втори гол срещу Уулвс, разписа се от дузпа
Мейсън Маунт увеличи преднината на Юнайтед
Юнайтед излезе пети в Англия след бой над Уулвс