13 юли - паметна дата за българския спорт

13 юли ще остане завинаги в златните страници на българския спорт!
Неделният ден донесе двойна радост за родните фенове, след като млади български таланти покориха световни върхове в тениса и волейбола.
Иван Иванов – новият герой на Уимбълдън
Сензационен успех за 16-годишния Иван Иванов, който изуми света с безапелационна победа на финала на юношеския турнир на „Уимбълдън“. Варненският ас не остави никакви шансове на американския си съперник Ронит Карки, като го надигра категорично с 6:2, 6:3.
Така, след 17-годишна пауза, България отново има шампион на престижния турнир при юношите – подвиг, който досега бе постиган единствено от Григор Димитров през 2008 година. Още по-впечатляващо е, че Иванов премина през целия турнир без да загуби нито един сет – истински подвиг за младия тенисист!
Волейболните ни лъвици с първа световна титла
Междувременно, националният отбор по волейбол за девойки до 19 години написа нова страница в историята на българския женски спорт. Вълнуващият финал на Световното първенство в Осиек, Хърватия, противопостави нашите момичета на действащите шампионки от САЩ. Водени от опитния треньор Атанас Петров, българките демонстрираха характер и класа, като обърнаха мача и триумфираха с 3:1 гейма (21:25, 25:16, 25:17, 29:27). Това е първото злато за България в отборен спорт при жените – постижение, което ще вдъхновява поколения напред!
Ден, който ще помним дълго
Тази неделя се превърна в символ на българската воля, талант и спортен дух. Двойният успех на Иван Иванов и волейболните ни лъвици е доказателство, че България продължава да ражда шампиони, които прославят родината по света. Браво, шампиони!
Прочети цялата публикация



Васил Божков на 70 г.: Непознатите факти за хазартния бос
Андрей Аспарухов – наследникът на Гунди празнува рожден ден отвъд океана
Иван Лечев на 70 г.: Една от големите фигури на българския рок
149 години от рождението на Елин Пелин – майстора на българския разказ
Седмични новини за маркетинг и реклама (14 юли)
Ариана Гранде временно се оттегля от публични изяви на фона на слухове за здравето ѝ
Иран: България ни увери, че няма да участва във войната
Сърбия пред спиране на корабоплаването по Дунав до дни
Синът на Весела Лечева погребал със себе си биткойни за 2 млн. евро
2 август 1330 г.: Сръбкиня застава начело на Царство България
Юрист без опит в тайните служби оглави 18-те разузнавателни агенции в САЩ
6-годишно дете е с тежки наранявания след нападение от куче
Трудният геополитически баланс на Румен Радев
6-годишно дете е в много тежко състояние след нападение от голямо куче
Финансовият благодетел на ЦСКА 1948 с лаконичен коментар за Бешикташ: Нема лабаво, ей
Косенето на тревните площи в Русе продължава и през тази седмица
6-годишно дете е в много тежко състояние след нападение от голямо куче
Румънски военноморски сили извършват контролирани взривове в Дунав за осигуряване на вода за АЕЦ "Черна вода"
Жълт код за горещо време в Русе, температурите ще достигнат 38°