Клаудио Раниери обясни защо е трябвало да откаже на Италия

Клаудио Раниери обясни защо е трябвало да откаже селекционерския пост на италианския национален отбор. След уволнението на Лучано Спалети през юни, първото име в списъка на ръководството на федерацията беше Раниери, който току-що беше успял да вдигне на крака Рома и да изведе тима до петото място в Серия "А".
Опитният специалист вече беше взел решение да се оттегли от треньорска дейност и да влезе в ролята на специален съветник на собствениците на Рома от семейство Фридкин.
„Мисля, че е болезнено за всеки да каже „не“ на националния отбор, но не мога да върша две работи. Вече имах договор с Рома и за съжаление не можах да приема предложението на федерацията“, каза Раниери пред TG3.
„Нужен е някой на тази позиция, който има свободата да взема решения и да вика когото си поиска. Щеше да има твърде много проблеми с мен. Ако един играч е използван 90 минути, а след това трябва да играе за Рома следващия уикенд… Беше просто твърде много", обясни Раниери.
„Дженаро Гатузо винаги се е опитвал да се справя добре, когато получи шанс. Той е човек, който познава националния отбор, борил се е здраво, страдал е за този отбор. Пожелавам му всичко най-добро“, добави Раниери.
Той пожела успех и на новия треньор на Рома Джан Пиеро Гасперини.
„Аз съм консултант на Фридкин и се надявам да си върша добре работата. Гасперини има важна задача, но постепенно всичко ще се подреди. Не очаквах такъв край на треньорската си кариера, особено след като пристигнах в Рома в труден момент. Благодарение на подкрепата и помощта на всички, успяхме да стабилизираме отбора", коментира Раниери.
„Не съжалявам за това, че не можахме да се класираме за Шампионската лига. Не искам да съм като лисицата, която не може да стигне гроздето и след това казва, че то е кисело. Може би е най-добре, че се получи така. Не сме готови да се изправим срещу всички тези суперсили в Шампионската лига в момента. Надявам се след няколко години да сме на същото ниво като тези клубове", откровен бе Раниери.
Прочети цялата публикация



Главният прокурор на САЩ: Не мога да обясня защо сега повдигаме обвиненията срещу Кастро
Италия гледа и към Манчини
Роберто Манчини отново на радара за селекционер на Италия: Конте и Гуардиола също в играта
Пеп Гуардиола и италианската мечта: Ще поеме ли испанецът националния тим на "адзурите"?
Какво са знаели германските тайни служби за Путин
Раниери готов да заеме пост в националния отбор на Италия
Ним с Колизеума и коридата е прекрасната тайна на Прованс (ВИДЕА И ФОТОГАЛЕРИЯ)
"Ергенът" Марин се срина след края на шоуто: Много съм изморен
Има ли Израел тайни военни бази в Ирак?
Рома обяви раздяла
Светослав Дяков с интерес към стадиона в кв. „Завода“, Община Кочериново стартира концесионна процедура
Мексико Сити отново ще бъде в центъра на световния футбол
Десет от Австрия надвиха минимално Тунис в контрола
Канзас Сити излиза на световната футболна сцена с Мондиал 2026
Турция разгроми с лекота Северна Македония
Районът на залива Сан Франциско ще посрещне Мондиал 2026 с духа на Калифорния