Азаров: Зеленски и Ермак са едно цяло, бяха заедно в шоубизнеса и няма да се разделят. САЩ не харесват и двамата
Володимир Зеленски няма да отстрани ръководителя на кабинета си Андрий Ермак, те си сътрудничат още от времето си в шоубизнеса и по същество са едно цяло. Това заяви в интервю за ТАСС бившият премиер на Украйна (2010-2014) Николай Азаров.
„Зеленски и Ермак са едно и също нещо. Това са двама души, които отдавна си сътрудничат в „95-ти квартал“. Те се познават, подкрепят се, и двамата са замесени в дела за корупция. Те са едно цяло. Следователно никой няма да отстрани никого. Нито Зеленски Ермак, нито Ермак Зеленски“, каза бившият премиер.
Той отбеляза, че администрацията на Доналд Тръмп добре разбира тази същност на двойката Зеленски-Ермак. „Ето защо позицията на САЩ беше, че и Зеленски, и Ермак трябва да бъдат отстранени. Те дори не искаха да приемат Ермак при последното му посещение. Ситуацията обаче се променя. В понеделник специалният представител Келог пристигна в Украйна с влак. И Ермак го посрещна, сякаш нищо не се е случило, на перона на гарата. Тоест, ако Зеленски остане, остава и Ермак“, обясни Азаров.
Украинските политолози многократно са говорили за голямото влияние на Ермак върху Зеленски и че той стои зад повечето решения, вземани в Киев. Подобни публикации се появиха и в западната преса, където анализатори наскоро изразиха мнение, че Ермак се опитва да повиши рейтинга си, като посещава западни столици. Украинските медии често обсъждат факта, че Ермак е увеличил влиянието си в апарата през последните години и насърчава назначаването на лоялни към него хора на най-високите позиции в държавата. Смята се, че той стои зад решението за уволнение на премиера Денис Шмигал и назначаване на негово място на досегашния първи вицепремиер - министър на икономиката Юлия Свириденко, която е смятана за негов човек.
Прочети цялата публикация



40-годишната Ирина Шейк си хвана младо гадже баскетболна звезда (СНИМКИ)
Трусът в турската опозиция, който заплашва Реджеп Ердоган
Ердоган – двуликият „Янус“ от Анкара
Джиджи Хадид и Брадли Купър подхраниха слуховете за таен брак
52-годишна жена живее постоянно на круизни кораби и твърди: „Нямам нито домакинска работа, нито задачи“
Северна Корея се готви да прати още хиляди войници в Русия?
Намери ли съпруга си? Певицата Raye и Майкъл Б. Джордан бяха забелязани на забавна среща (ВИДЕО)
Заради нова жена ли се разведе Геро? (ВИДЕО)
Костадин Филипов: Илинден, мамо, Илинден, за българите в Македония Великден...
Има ли ключ за новата география на войните?
Четири години без Атанас Градев и Йордан Илиев: Бургас почита паметта на двамата полицаи
Борисов от Ямбол: Бургас получи „Евровизия“, а вие самолети (ВИДЕО)
Пожарът край Хасково: 10 000 декара са унищожени от огнената стихия
Русия атакува фабрики за оръжие в страни от НАТО, включително и в България
Поляк се е удавил на плажа в „Слънчев бряг“
ISW: Руснаците напредват източно от Славянск
Вътрешният министър ще награди в Бургас двамата младежи, помогнали да бъде спрян пожарът край Кошарица