Милан иска да привлече Первис Еступинян от Брайтън

Италианският колос Милан се впуска в нова трансферна сага, като вече е направил първи стъпки към привличането на еквадорския национал Первис Еступинян от Брайтън. Според авторитетния трансферен журналист Матео Морето, „росонерите“ са влезли в контакт с английския клуб, за да проучат възможността левият бек да облече червено-черната фланелка.
След като Тео Ернандес пое към ново предизвикателство в Ал-Хилал срещу сума от около 25 милиона евро, Милан е изправен пред спешната задача да намери негов достоен наследник на левия фланг.
Еступинян, който се утвърди като ключова фигура в състава на „чайките“ с 11 асистенции в 84 срещи от Висшата лига, изглежда е попаднал в радара на италианския гранд. Въпреки че разговорите между двата клуба са все още в зародиш и конкретна оферта не е отправена, Милан вече е поискал информация за условията, при които 27-годишният защитник би могъл да акостира на „Сан Сиро“.
Еквадорецът, който преди Брайтън носеше екипа на Виляреал, се слави с бързина, стабилност в защита и умение да се включва в атаката – качества, които перфектно пасват на стила на „росонерите“.
Междувременно, селекцията на Милан продължава с пълна сила. След раздялата с халфа Тиджани Райндерс, който пое към Манчестър Сити, на „Сан Сиро“ вече пристигнаха Самуеле Ричи и ветеранът Лука Модрич, които ще засилят конкуренцията в средата на терена. Подготовката на тима вече кипи в базата Миланело, а през лятото „червено-черните“ ще премерят сили в приятелски срещи с английските грандове Арсенал, Челси и Ливърпул – отлична възможност за новите попълнения да се впишат в състава.
Прочети цялата публикация



Левандовски отрязал Фенербахче
Английски клубове искат нападател, който разочарова Милан
Ювентус иска да привлече Рафаел Герейро от Байерн Мюнхен за без пари
Милан получи предложение да привлече Серхио Рамос
Атлетико Мадрид постави цената, срещу която ще пусне Галахър в Ман Юнайтед
Канада се включва в инициативата на ЕС за увеличаване на разходите за отбрана
OpenAI иска да привлече всеки трети интернет потребител към ChatGPT
В Абу Даби се провежда ключова среща за бъдещето на Украйна. Киев обяви, че няма да отстъпи територии на Путин
„Traitors: Игра на предатели“ завършва утре с шокиращ обрат
Рубен Аморим иска по-атлетичен играч в средата на терена
Личностната трансформация и осъзнатото лидерство: Ключът е в излизането от позицията на жертва
Защо наказателното преследване срещу прокурор Владимир Чавдаров е прекратено
Два трамвая се сблъскаха на бул. "Шипченски проход" в София
Кметът Живко Тодоров се запозна с най-новите обитатели на Зоопарка – бебе тигър и рис
Турция: Имаме силата и решимостта да елиминираме всяка заплаха, която може да бъде насочена срещу нашата страна
Тежка катастрофа между два трамвая в София
ГДБОП и ДАНС удариха ДДС измамници, завлекли хазната с милиони
Kia България с премиера на изцяло електрическия модел EV4
Сблъсък между два трамвая след забранен обратен завой на кола на столичен булевард
НА ЖИВО: Манчестър Юнайтед - Уест Хем 0:0