Божидар Саръбоюков бе дисквалифициран заради непозволен модел шпайкове

Божидар Саръбоюков бе дисквалифициран в дисциплината троен скок от Европейското първенство по лека атлетика за младежи и девойки до 23 години в Берген (Норвегия). Българинът е използвал непозволен модел шпайкове, предаде БТА.
Саръбоюков записа най-добро постижение 15.99 метра от третия си опит и се класира на четвърто място в пресявките. Той не успя да улучи оптималната техника в първите два опита и започна с 15.31 метра и 15.56, без почти да използва втората си крачка.
Вчера Саръбоюков спечели сребро в скока на дължина. България ще има представител на финала на тройния скок, след като Лъчезар Вълчев записа опит на 15.95 метра в квалификационна група А и зае пето място в общото класиране.
Прочети цялата публикация



Разказ отвътре: Да напуснеш ДПС заради натиск
Илиян Василев: Путин никога не раздава подаръци от симпатия. А кълнящите се в Христа политици грабят като за световно
Саръбоюков остана трети във Волос
Саръбоюков: Чакат ме много по-добри състезания
Жанета Осипова с шокиращо признание: Влачеше ме за косата от ревност (ВИДЕО)
Лъчезар Богданов: Плоският данък не е проблемът
ДБ призова да се откажем от вето заради агент на руските служби, който освещава автомати
Тайра Банкс съди Netflix за клевета
Ако Русия извърши инвазия: НАТО обмисля алтернативни планове за отбраната на Европа
Известен американски предприемач загина с частен самолет при аварийно кацане на магистрала в Тексас ВИДЕО
Олег Невзоров след разпита: Не се чувствам виновен, очаквам справедливост
Наполи е близо до защитник на Лацио
Нагелсман: Шлотербек ще ни липсва
Треньорът на Йордания: Страхът и нервността вече са зад нас
Авария остави голяма част от Бургас без ток
Олег Невзоров е разпитан като свидетел за незаконното строителство в Баба Алино
Две деца бяха открити мъртви в автомобил по време на горещата вълна във Франция
Съхранението на пароли в браузъра не е толкова безопасно, колкото си мислите – съвети от експертите показват как трябва да се прави