Масирана руска атака срещу Киев: Най-малко 6 загинали, над 300 дрона изстреляни

Русия е изстреляла осем ракети и над 300 дрона срещу Украйна в мащабна нощна атака, като основна цел е била столицата Киев. Това съобщи украинският президент Володимир Зеленски в изявление, публикувано в Телеграм, цитирано от Укринформ, предава БТА.
По последни данни, при нападението са загинали най-малко шест души, а 52 са ранени. Сред жертвите има и 6-годишно дете. Най-тежко засегнати са Святошинският и Соломинският район на Киев, където са били поразени жилищни сгради, а в един от кварталите е унищожена цяла част от жилищен блок.
„Правим всичко възможно да приложим в пълен обем всички споразумения за защитата на нашия народ да гарантираме, че всеки договор служи на целта за спасяване на животи“, заяви Зеленски. Той подчерта, че Киев е бил основната мишена на атаката.
Освен столицата, нападения са регистрирани и в Днепропетровска, Полтавска, Сумска, Николаевска и Киевска област. На място са изпратени екипи на спешна помощ, пожарникари, медици и спасители, за да окажат подкрепа на пострадалите.
„Днес светът отново видя отговора на Русия на нашето желание за мир, споделено с Америка и Европа. Нови, демонстративни убийства. Ето защо мирът без сила е невъзможен“, посочи още украинският президент.
Зеленски заяви, че единственият начин да бъде постигнат мир е чрез натиск върху Русия: „Да принудим Москва да седне на истинска маса за преговори, всички необходими инструменти за това са в ръцете на нашите партньори. Разчитаме на всичко, което Америка и Европа казват сега, за да бъде постигната тази цел.“
Прочети цялата публикация



Русия изстреля 36 ракети и 600 дрона срещу Киев
Най-малко трима убити и 12 ранени при руска атака срещу жилищен блок в украинския град Днипро ВИДЕО
Стратегическите грешки на Байдън продължават да тежат на Украйна
The Telegraph: Севернокорейски войски помагат на руската армия да разчисти мини от бойното поле ВИДЕО
Руската армия: Превзехме стратегическо село в Донецка област
Украйна: Путин отговори с терористична реакция на мирните предложения на САЩ
Говорят за „мирен план“, а Русия удря: 6 загинали при масирана атака, украински домове горят
Пожари в Киев след атака с дронове и ракети по цивилни цели, Москва нанася удари върху енергийната инфраструктура
Четирима убити и 17 ранени при руски атаки с дронове срещу Харков
Руски дронове нападнаха Одеса. Зеленски предложи свои депутат за нов министър на правосъдието
Анна-Шермин от "Ергенът: Любов в рая" призна правила ли е секс за пари и други подробности от личния си живот
Значимо подобряване на мъжката потентност
The Guardian: Това е последният шанс Украйна да прекрати войната, запазвайки суверенитета си
САЩ, Катар и Израел са провели среща за Газа
Топ 10 на Книжен център „Гринуич“
Никога не сте виждали нещо подобно: Бизнесмен от Босна и Херцеговина паркира своето Ферари за 400 000 евро на терасата на апартамент във Виена
Нарастващ брой автомобили и зони за паркиране: как в съседните на България страни се справят със ситуацията
Втората версия на Бюджет 2026: Тристранния съвет днес обсъжда параметрите на финансовата рамка
Чиприян Чуку е новият кмет на Букурещ