Доброволци дариха кръв в поредната акция в Стара Загора

Осем души дариха кръв в днешната поредна съвместна кръводарителска акция на Районния център по трансфузионна хематология – Стара Загора и Международния младежки център в града. Инициативата се проведе под мотото „Сподели силата си, дари кръв“ в сградата на младежкия център на бул. „Цар Симеон Велики" №55 в Стара Загора.
„Един жест. Един момент. До три живота спасени!
Да дариш кръв е не просто добрина – това е суперсила, която носиш в себе си!
Присъедини се към нас и стани герой в нечия история.
Само 30-ина минути от твоето време могат да променят човешки животи и съдби“, призоваха организаторите. Те припомниха, че здрав човек може да дарява кръв веднъж на всеки 3 месеца. Освен това, кръводаряването е полезно за организма ни.
Всички доброволни кръводарители, с които разговаряхме днес по време на акцията, казаха, че се чувстват добре и не биха се поколебали да дарят отново.
Стара Загора се нарежда на първо място в страната по дял на безвъзмездното кръводаряване, показват данните на Националния център по трансфузионна хематология за 2024 г.
През май 2025 г. Центърът получи втория за страната мобилен пункт за кръводаряване - специализирано превозно средство, напълно оборудвано за извършване на кръводаряване при полеви условия. Новата придобивка позволява провеждане на кампании на територията на целия регион, включително в отдалечени населени места, като се осигурява удобство и бърз достъп за дарителите. На 2 юли се проведе поредната акция с мобилния пункт пред община Стара Загора.
Прочети цялата публикация




Младежите на ГЕРБ – Стара Загора зарадваха преди Коледа 153 самотно живеещи хора в селата от общината
Министърът Тахов награди млади доброволци за спасяване на диви животни при горските пожари през 2025 г.
Екипът на „Ате Пласт“ отново дарява кръв в подкрепа на пациентите в региона
Засилен интерес към първата инициатива на Младите омбудсмани на Стара Загора – благотворителната кампания „Подай ръка“
Ивета Банкова-Стоянова: Домакинството на България на EURO U19 е огромно признание от УЕФА
Света Василиева литургия в Стара Загора: Митрополит Киприан с послание за вяра и надежда
В навечерието на Коледа благотворителната инициатива „Чудната елха“ събра близо 10 000 лв
Чака ни бяла Коледа – жълт код за обилни снеговалежи за почти цялата страна
Весели празници от Търговско-промишлена палата – Стара Загора
Посрещаме Коледа с истинска зима: Жълт код за обилен снеговалеж в почти цялата страна
Седем убити при експлозия в джамия в Нигерия ВИДЕО
Папата на Коледа: Да откажеш помощ на бедни и непознати е отхвърляне на Бог
Теодора Георгиева от Европрокуратурата осъди Бгнес Корпорейшън за клеветнически твърдения
Честито Рождество Христово! Скъпи читатели и приятели на Struma.com
Весела Коледа!
Колко пари са изпратили българите на роднини в чужбина?
РСМ отказа спешни доставки на мазут от България
„Нежна грижа с голямо сърце“ – благодарност към приемните майки в Разлог
Седем души загинаха при експлозия в джамия в североизточната част на Нигерия