Норвегия подготвя първия голям кръг за издаване на лицензи за добив на газ и петрол от години

Министърът на енергетиката на Норвегия Терие Ослан заяви днес, че се подготвя нов кръг за издаване на лицензи за добив на петрол и газ на норвежкия континентален шелф. Това е първото предложение за нови разрешителни за сондиране в неизследвани гранични региони на страната от 2021 година. "Норвегия ще бъде дългосрочен доставчик на петрол и газ за Европа, докато норвежкият континентален шелф ще продължи да създава стойност и работни места за нашата страна", заяви в комюнике Терие Ослан, който е от Работническата партия.
Прочети цялата публикация



Увеличаване на вътрешния добив! Белият дом разреши търсене на петрол в арктическия резерват на Аляска
Глътка въздух за Иран и държавите от Персийския залив
Защо Радев брани руския патриарх? Архим. Никанор пред ДВ:
Кабо Верде изтръгна точка от Уругвай след зрелищно 2:2
От "Епична ярост" до енергийна нестабилност: зов за пробуждане, който Европа не може да игнорира
Лидерите на ЕС призоваха Русия за безусловно спиране на огъня и преговори за справедлив и траен мир ВИДЕО
След като удари форума му в Санкт Петербург, Зеленски протяга нова маслинова клонка към Путин
Япония изпраща делегация в Гренландия за проучване на редки земни елементи
Седемте причини, които най-накрая ще принудят Путин да поиска мир
На фронта и в икономиката: Украйна поставя Русия под натиск
Янаки Милев отпадна в първия кръг в Пловдив
Италианец стана треньор на Десподов в ПАОК
Как новата военна стратегия на Украйна с дронове прекъсва руските снабдителни линии
„Направи промяната": Започва кампания за превенция и рисковете, свързани с нелегалната миграция
Терзиев не бил поканен на срещата за Витоша в МРРБ, предлага меморандум между страните
Жега и утре, градусите се вдигат
Рекорд: "Играта на играчките 5" отбеляза най-успешната кино премиера за 2026 г.
Олег Невзоров: Не се чувствам виновен
Съдът регистрира партия "Прогресивна България"
Преди се срамувах заради германците, сега - заради руснаците