Джак Грийлиш е жертвал значителна част от заплатата си в Манчестър Сити

Джак Грийлиш е жертвал значителна част от заплатата си в Манчестър Сити, за да осъществи преминаването си в Евертън. „Карамелите“ имат опция да закупят английския национал за 50 милиона паунда през следващото лято.
Според The Daily Mail, възнаграждението на Грийлиш в Сити е около 300 000 паунда седмично. Целта му е да възроди кариерата си на синята част на Ливърпул и евентуално да попадне в състава на Англия за предстоящото Световното първенство през 2026 година, което ще се проведе в САЩ, Канада и Мексико.
Миналия сезон Грийлиш рядко бе част от плановете на Пеп Гуардиола и записа само седем старта в Премиър лийг, а формата му спадна значително. Въпреки това, бившият играч на Астън Вила е бил убеден от Дейвид Мойс, че Евертън може да бъде трамплин за възраждането на кариерата му.
Грийлиш е получил уверения, че ще бъде водещата фигура в отбора. Изключването му от състава на "трите лъва" за Евро 2024 бе тежък удар, а сега той е решен да се реваншира, като играе редовно и възвърне блясъка, който го превърна в един от най-вълнуващите таланти в английския футбол преди няколко години.
Евертън започват кампанията си в Премиър лийг в понеделник с гостуване на Лийдс Юнайтед на "Еланд Роуд".
Прочети цялата публикация



Раят на Грийлиш - футболистът откри щастието сред зеленчуци и риболов
ЦСКА реализира ключова стъпка към това новият стадион да се доближи до водещите в Европа
Манчестър Сити е много близо до финала в Купата на лигата
Челси измъкна равенство срещу Манчестър Сити на "Етихад"
Манчестър Сити - Челси 1:0 /първо полувреме/
Пеп Гуардиола категоричен: Оставам в Манчестър Сити въпреки слуховете за Мареска
Байерн отмъкна човек на Гуардиола
Съндърланд - Манчесър Сити 0:0 /първо полувреме/
Арсенал бързо се върна отново на върха
Ман Сити продължи победната си серия
Френското правителство оцеля при два вота на недоверие в рамките само на ден
"Български пощи" получават допълнителни 25 млн. евро за обмяна на левове
Още веднъж! Европейската комисия ще се изправи пред гласуване на вот на недоверие
Зам.-министър Петър Младенов присъства на церемонията Спортист на годината на 166. СУ „Васил Левски“
Зеленски обявява „извънредно положение“ в енергийния сектор
2 милиона украинци се крият от военна служба, а около 200 000 са дезертьорите
Кметът на Благоевград М. Байкушев с предложение таксите и услугите в евро да се закръглят надолу
Резултати от контроли на български отбори играни днес
Френското правителство оцеля след вот на недоверие