БНР Стара Загора | 13.08.2025 14:02:53 | 11

Трето населено място в област Стара Загора минава на воден режим


Режим на водоснабдяване  въвеждат от днес за гурковското село Конаре от "Водоснабдяване и канализация"ЕООД , става ясно от електронната страница на Дружеството.

Според публикацията всеки ден от днес водата в населеното място ще бъде спирана 08:00 до 17:00 часа и от 21:00  до 06:00 часа.

Така в Старозагорска област до момента на воден режим са вече три населени места – старозагорските Самуилово и Ракитница и гурковското Конаре.

В Самуилово чешмите пресъхват всеки ден в часовете от 22:00 до 07:00 часа, а в Ракитница – в -понеделник, сряда и петък в часовете от 22:00 до 06:00 часа.

От електронната си страница „Водоснабдяване и канализация“ ЕООД призовава всички потребители да се съобразяват с въведените ограничения и използват питейната вода по предназначение, а не за поливане на тревни и градински площи, миене на улици, моторни превозни средства и други.


Прочети цялата публикация