
Горят сухи треви на територията на Мини Марица изток

Пожар на територията на Мини Марица Изток -горят сухи треви и храсти по насипищата на Дружеството, съобщиха от РСПБЗН - Стара Загора.
На място са 6 противопожарни автомобила с 18 огнеборци. Заради спецификата на терена - става въпрос за изкуствени насипи и относително по-мека почва, достъпът на пожарните коли до мястото на пожара не е възможен. Гаси се ръчно и с помощта и на специализирана техника -на място са три булдозера на Мините. Няма опасност пламъците да излязат от територията на рудниците, няма и опасност за населените места.
Сигналът за пожара е получен следобед, а днес пожарникарите са се отзовали и на още един сигнал за избухнали пламъци - в западната част на старозагорското село Хрищени. Там са горели сухи треви и отпадъци.
Пожарът в западната част на Хрищени е напълно потушен.
Прочети цялата публикация