Шефилд Юнайтед с интерес към бранител на ЦСКА

Английският клуб Шефилд Юнайтед насочва поглед към българската efbet Лига, като този път фокусът пада върху централния защитник на ЦСКА – Адриан Лапеня. Според информация на “Sportsboom”, ръководството на "остриетата" активно проучва възможността да привлече испанския бранител, с цел да укрепи разклатената си отбрана след неубедителното начало на сезона във Висшата лига.
Лапеня, който впечатлява с опита си както в испанския, така и в българския футбол, се очертава като потенциален ключов трансфер за Шефилд Юнайтед. Треньорът Рубен Селес е изправен пред сериозен натиск да подобри представянето на тима, след като резултатите до момента не оправдават очакванията на феновете и ръководството. Именно затова английският клуб следи отблизо ситуацията около Лапеня в ЦСКА, надявайки се, че евентуалното му привличане ще донесе стабилност и сигурност в защитната линия.
Шефилд Юнайтед вече има опит с трансфери от България. През последните месеци клубът привлече Михаил Полендаков от Септември София, а преди това към състава се присъединиха и двама футболисти на Ботев Пловдив – Кристиан Нвачукву през зимата и Ехидже Укаки през лятото. Тази тенденция ясно показва, че английският тим вижда сериозен потенциал в българското първенство и не се колебае да инвестира в млади и перспективни играчи от региона.
Прочети цялата публикация




Левски отправи голяма молба
ЦСКА 1948 с грешна стъпка във Враца
Локо София прекъсна дългата си серия без успех с победа над Берое
ЦСКА 1948 отмъква искан от Левски бразилец
ЦСКА 1948 отмъква бразилец под носа на Левски
Лисандро Мартинес се завърна на терена след осеммесечно отсъствие
Ливърпул среща нови препятствия в опитите си за трансферен удар с Нико Шлотербек
ЦСКА 1948 мина с лекота през Янтра и продължава за Купата
Белингам категорично отхвърля възможността да облече екипа на Манчестър Юнайтед
Тотнъм и Уест Хем ще се пробват да върнат Грийнууд в Англия
Хеттрик на Левандовски поведе Барселона към безценен успех над Селта Виго
Ключов играч на Англия може да отпадне от състава за предстоящите квалификации
The Independent взриви мрежата: Украинската „Flamingo“ била по-добра от американската Tomahawk
Кирил Десподов бе титуляр при загуба на ПАОК от Панатинайкос в Гърция
Панатинайкос - ПАОК 2:1 /репортаж/
Оставки по върховете на Би Би Си заради монтаж на реч на Тръмп
Украйна обяви режим на тока за понеделник, след като Русия извади тецове от строй
Арестуваха рапъра Род Уейв - часове след като бе номиниран за „Грами“
„Спасете чичо ми”: 11-годишно момиче смело се изправи срещу Путин (ВИДЕО)
Уулвърхемптън обявява новия си треньор до часове