Държавата бави близо 19 млн. лв. за София, твърди кметът Терзиев

Държавата бави плащания за почти 19 млн. лева към Столична община, заяви кметът Васил Терзиев. Средствата са по програмата за общинско финансиране, като забавянето засяга ключови инфраструктурни обекти – ремонта на бул. „Ал. Стамболийски“, изграждането на моста на Бакърена фабрика и ул. „Опълченска“. Някои от тях вече са завършени, но разплащане от Министерството на регионалното развитие и благоустройството (МРРБ) няма.
Прочети цялата публикация



Терзиев не бил поканен на срещата за бъдещето на Витоша
България посрещна Световното първенство за спортисти със синдром на Даун
Нужен е независим анализ на "Топлофикация София", заявява столичният кмет Васил Терзиев
11 163 евро за шефа? Как се формират заплати в България
Реконструкцията на бул. „Княгиня Мария Луиза“ включва нов релсов път, осветление и обновени перони, съобщи кметът на София
Погнаха македонския рапър Слаткаристика заради връзките му с България
Столичната община припомни, че отделя далеч повече от държавата за култура като дял от бюджета си
Близо 3000 ученици се включиха в шествието за 24 май
Кметът Васил Терзиев: Трудно е да говориш за Витоша без София
Терзиев не бил поканен на срещата за Витоша в МРРБ, предлага меморандум между страните
Трима карат проби в дубъла на ЦСКА
Демерджиев: Показанията на Невзоров разкриват механизма, по който длъжностни лица са си затваряли очите
Млада майка на две деца от Враца почина след свръхдоза с фентанил
Млада майка на две деца от Враца почина след свръхдоза с фентанил
Политическа криза във Великобритания: Какво следва след оставката на премиера Киър Стармър
Лавров: САЩ вече не са посредник, Европа откровено залага на терористичните методи на Зеленски
Трагедия! Състезателка на ЦСКА сложи край на живота си
Правителство замразява минималната заплата до края на 2028 г.?
Шофьорът, забил се в автобус на "Челопешко шосе“, се яви в съда, оставиха го в ареста (снимки)