Кавалджията Владимир Величков получи световно признание

Кавалджията д-р Владимир Величков - дългогодишен музикант в оркестър “Канарите”, е сред отличените в престижния международен конкурс InterContinental Music Awards в Лос Анджелис. Той грабна приза в категорията “Саундтрак” с инструменталната си композиция „Пробуждане“ от едноименния му солов албум, пише marica.bg.
Музикалните награди InterContinental са желани от хиляди музиканти от цял свят. Журито включва музикални гурута, които са продуцирали и създавали музика за известни изпълнители, сред които Селена Гомес, Бела Торн, Westlife, Глория Естефан, Селин Дион, Рики Мартин и много номинирани за наградите GRAMMY изпълнители, както и са работили с големи компании като NBC, Warner Bros и Sony.
Интерконтиненталните музикални награди често се оказват врата към световно признание и платформа, чрез която талантът на изпълнителите е оценен подобаващо. Мисията на музикалния конкурс е да предостави глобална сцена за музиканти, певци и композитори, за да демонстрират своята страст към музиката, да получат признанието, което заслужават, и да се свържат с разнообразна общност от музикални ентусиасти.
Отличените получават награди, които ще им помогнат да се развиват в кариерата си. Сред тях са промотиране на изкуството им и публичност чрез уебсайта на ICMA, социалните медии и др. Ще имат достъп до ексклузивни онлайн сесии, ще бъдат включени в разнообразна мултикултурна общност от съмишленици, работещи за издигане на световната музика.
Неотдавна пиесата “Пробуждане” от едноименния албум на Владимир Величков преодоля 12 000 конкуренти и му донесе международно отличие в Париж. Той спечели престижната награда в Категория „Филмова музика и саунд дизайн“ на фестивала ARFF International - Paris.
Прочети цялата публикация



Захарова: Готови сме да чуем САЩ, но Киев ще си го получи
Защо Stevie Awards са ''Оскарите на бизнеса'' и как България стигна до световно признание
Нова реалност в кристално чисти цветове: Как LG Micro RGB evo AI променя представите за cloud gaming
10 от Хебър спечелиха първи 3 точки във Втора лига
Фермин Лопес готов да води атаката на Барса, ако Алварес не бъде привлечен
Ново попълнение на "армейците" : Искам да стана шампион с ЦСКА (ВИДЕО)
Нуклеарна медицина на УМБАЛ „Александровска“ е с най-високо качество на Балканите
25 г. след "Дневниците на принцесата" Ан Хатауей бе провъзгласена за "Легенда на Дисни" (ВИДЕО)
Ники Захариев получи специална награда за приноса си към съхранението и представянето на българската песен в България и Европа
Стилияна Николова спечели световната титла на бухалки на първенството във Франкфурт
Самолет Cessna и полицейски вертолет Bell се сблъскаха в САЩ
Разузнавач №1 на Еквадор и съпругата му загинаха в Кения
Историята оживява в Банско, над 30 автентични носии от много и различни краища на България, изложени в музея
Пекин алармира: Токио има плутоний за 5500 ядрени боеприпаса
Благоевградското село Логодаж се готви за фестивала на лютеницата
Нови дронове над Москва, изтребител F-35 мина до Калининград
Захарова: Готови сме да чуем САЩ, но Киев ще си го получи
Тръмп наложи тотална блокада на Иран и заплаши съюзниците му
Държавният дълг на САЩ за първи път прехвърли $40 трилиона
Скандал в Полша заради Шенген, Испания гневна на САЩ за МНС