Туристическо дружество "Сърнена гора", Стара Загора получи златен медал "Алеко Константинов"

Туристическо дружество "Сърнена гора", гр. Стара Загора беше удостоено със Златен медал "Алеко Константинов" за изключително високи заслуги в развиването на организирания туризъм. Наградата беше връчена от председателя на Българския туристически съюз Венцислав Венев.
Медалът беше връчен в неделя (31 август 2025 г.), на Черни връх, в заключителната част от официалните чествания на 130-тата годишнина на организирания туризъм в България, провеждани под патронажа на Президента на Република България, Румен Радев.
Туристическо дружество "Сърнена гора", гр. Стара Загора зае достойно място в тържествата през уикенда с почти 60 свои туристи, членове на клуба по Пешеходен туризъм, клуба на Ветераните туристи и Юношеския туристически клуб.
Президентът на Република България, Румен Радев, включил се в празника на Черни връх, също поздрави представителите на удостоените със златен медал туристически дружества.
„Връченият Златен медал "Алеко Константинов" на Туристическо дружество "Сърнена гора" е едно изключително признание за всички негови членове туристи, участващи и развиващи своята дейност в десетте различни клуба в структурата на дружеството. Той е не само признание за досегашните им действия, а и задължение да продължават да следват, развиват и разпространяват туристическите идеи в обществото и най-вече сред подрастващите.“
Прочети цялата публикация




Канят старозагорци на общоградски поход до с. Хрищени тази събота
Общоградски поход до село Хрищени организират от Туристическо дружество „Сърнена гора"
Млади математици показват знания на финални състезания в Стара Загора
Отличия за ученици от Несебър и Свети Влас на състезание „Моята родина“
Наградиха талантливите математици в Стара Загора
За откриване на процедура за избор на управител на Медицински център „Дерма Гард – Стара Загора“ ще гласуват общинските съветници
Водоснабдяване и електрозахранване на населените места в общината обсъдиха на среща кметове и кметски наместници
Вече са ясни победителите от конкурса "Славейче"
Обявиха победителите в Националния конкурс за авторска приказка `2025
Научното чудо под вълните: филмът „Потопът и вкаменената гора“ с премиера на Киномания
Боеве без ясна линия: Какво знаем за „обкръжението“ на украинския Покровск?
3000-годишна крепост, свързана с библейския Изход, бе открита в Египет (СНИМКИ+ВИДЕО)
EnduroSat отваря най-големия космически център на Балканите с още 104 млн. долара от инвеститори
Етър ще се сдобие със закрит футболен терен за 1 млн. евро
Издирват 15-годишно момиче от Благоевград (СНИМКА)
Руският Су-75 – наистина ли е "шахмат"?
ЕС се отказва от спорната мярка за достъп до лични чатове
Първа цялостна карта на състоянието на пътищата у нас: 1/3 от магистралите са за ремонт
В Петрич започна изграждането на физкултурен салон към ПГИТ „Проф. д-р Асен Златаров“