Управляващите сменят шефа на НСИ насред мандата със закон

Управляващите ще променят закона, за да сменят в средата на мандата му председателя на Националния статистически институт (НСИ). Законопроектът на ГЕРБ, БСП и ИТН е внесен в сряда, първия работен ден на парламента след лятната ваканция. Въпросът явно е неотложен, след като ръководството на НСИ отказа да изпълнява безусловно искания на шефове на институции, ползващи се с доверието на лидера на "ДПС-Ново начало" Делян Пеевски.
Прочети цялата публикация



Абсурден пакт: Как Румъния стигна до тази криза
В Русия разпадът вече започна. Ще бъде като лавина.
Унгарският парламент ограничи максималния мандат на министър-председателя
“Възраждане” вместо управляващите търси отговорност от виновните за свръхдефицита
От високи дългове към високи приходи: Гърция стана за пример
От високи дългове към високи приходи: Гърция стана за пример
Нова формула за минималната заплата ще се обсъжда с Бюджет 2027
Ръководството на Левски: Няма да платим нито евро, преди компетентните институции да се произнесат
Нов разрив между Мелони и Тръмп
Цончо Ганев: Новото правителство е като старото, само че ново
Огромен интерес към голмайстора на Германия, Рома го иска най-силно
Берое представи играч с: Усещаме пристигането на нов десен бек
Напрежението в лагера на Португалия не стихва
Хулиан Алварес: Искам да сбъдна мечтата си
3 месеца след гонка с МВР и двоен арест: 24-годишна майка на 2 деца издъхна заради фентанил
Израел: Светът видя, ние можем и казваме "не" на Доналд Тръмп
Спряха работа по биографичния филм за Мадона заради съкратен бюджет