Нападател отвърна на критиците след трансфера в Арсенал: Не мисля, че трябва да доказвам нещо на когото и да е

Виктор Гьокереш отвърна на критиците на неговия трансфер в Арсенал, настоявайки, че не е проявил неуважение към Спортинг Лисабон преди да финализира преминаването си в Северен Лондон. Шведът напусна Спортинг през това лято и стана част от "артилеристите" след една от най-интересните трансферни саги на лятото. Той бе остро критикуван от феновете на португалския клуб заради начина, по който напусна.
27-годишният нападател вече има два гола в три мача за Арсенал и е категоричен, че повечето критици просто нямат представа за реалната ситуация. Гьокереш отказа да навлиза в подробности за отсъствието си, като обясни, че „почивката“ се е удължила заради преговорите.
„Има много хора, които имат мнение за неща, за които всъщност не знаят цялата картинка. Всеки има право на мнение, но е невъзможно да угодиш на всички. Не мисля, че трябва да доказвам нещо на хора, които нямат никаква представа какво реално се е случило. Беше тежко. В един момент чакахме много дълго, но съм щастлив, че всичко приключи навреме и успях да стана част от Арсенал и да участвам в предсезонната подготовка. Разбира се, беше жалко, че всичко се случи по този начин, но понякога животът е такъв. Не искам да влизам в детайли защо не се върнах в Спортинг.“
Нападателят даде и кратък отговор за песен в негова чест, която бе измислена от феновете на Арсенал малко след пристигането му.
Новият голмайстор на „топчиите“ вече има собствена песен, изпята върху мелодията на Push It на популярната група Salt-N-Pepa, в която се пее:
„Той заряза гаджето си, за да играе в червено и бяло.“
Редовете се отнасят до слуховете, че 27-годишният е скъсал с португалската актриса Инес Агиар това лято, докато е финализирал трансфера си от Спортинг в Арсенал.
Португалското издание TV Guia твърдеше през юни, че Гьокереш е приключил връзката си с Агиар, преди да замине на почивка в Миконос, докато тя отпътувала за Форментера. Нито футболистът, нито Агиар са говорили публично за раздялата, въпреки че двамата продължават да се следват в социалните мрежи.
Пред шведското издание Sportbladet нападателят похвали феновете на Арсенал, но беше попитан конкретно за песента: „Те са невероятни. Показаха ми огромна подкрепа както по време на мачовете, така и извън тях. Изключително съм благодарен за това. Нямам коментар за песента.“
Гьокереш ще бъде в действие отново, когато Швеция се изправи срещу Словения и Косово в началото на световните квалификации.
Прочети цялата публикация



Микел Артета: Сега можем да празнуваме
Легенда на Реал Мадрид: Клубът трябва да продаде Мбапе или Винисиус
Шефът на съдиите в Англия категоричен: Явно нарушение срещу Давид Рая
Треньорът на Арсенал: Аурата на Сака ще ни изстреля към титлата
Треньорът на Арсенал: Поставям критиците там, където им е мястото
Вижте целия текст на писмото на Стоян, който напусна сам "Ергенът"
Хулио Веласкес в интервю за Mundo Deportivo: Сираков е добър и честен човек
The Guardian: Хегсет е в изолация, развил параноя от уволненията на Тръмп
Доналд Тръмп: Мълчанието не е нещо лошо! Нямам информация Техеран да е прекратявал преговорите с нас
Арсенал надминава рекорда си по харчове през лятото
Турция разгроми с лекота Северна Македония
Районът на залива Сан Франциско ще посрещне Мондиал 2026 с духа на Калифорния
Тръмп: Израел и "Хизбула" спират размяната на удари, войските на Нетаняху се връщат обратно
Украинският външен министър: Украйна е по-полезна за НАТО като член на Алианса, отколкото извън него
Ирина Шейк отново разпалва страстите в Instagram
Тонислав Йорданов: Всеки даде максимума си, малшансът ни попречи
Галчев: Вкараха ни гол от засада, мерникът ни не беше точен
Норвегия пребори Швеция в контрола
Робот помага на семейство с увреждания от САЩ да живее самостоятелно в своя дом