Вечеря с техномагнати: Тръмп обяви, че ще наложи мита за чипове, ако производството им не е в САЩ

Американската администрация ще наложи мита върху вноса на полупроводници от компании, които не предприемат действия да преместят производствата си в САЩ, заяви президентът Доналд Тръмп в четвъртък вечерта преди да се срещне с високопоставени мениджъри от технологичния сектор в Белия дом, предаде Ройтерс. На вечерята Тръмп бе придружен от първата дама Мелания Тръмп, а техни гости бяха техномагнатите - главният изпълнителен директор на Meta Марк Зукърбърг, (който седеше от едната страна на Тръмп), съоснователят на Microsoft Бил Гейтс, изпълнителният директор на OpenAI Сам Олтман, главния изпълнителен директор на Google Сундар Пичай.
Прочети цялата публикация



САЩ и Армения: отдалечава ли се Ереван от Русия
Преминаването разрешено! Трафикът през Ормузкия проток достигна най-високо ниво от началото на войната в Иран
Иранската делегация в Швейцария сложи край на преговорите заради заплахите на Тръмп с нови удари срещу страната
От "Епична ярост" до енергийна нестабилност: зов за пробуждане, който Европа не може да игнорира
Нов разрив между Мелони и Тръмп
Кpизaта cяĸaш yтиxнa! Зaдава се oгpoмeн излишъĸ нa пeтpoл
Макрон към Тръмп: Не САЩ решават какво е правото на европейците или на французите
Тръмп заплаши Франция със 100% мита върху виното и шампанското
Иран не е готов да подпише мирно споразумение със САЩ в рамките на деня
Тръмп: Подписването на мира с Иран може да стане още този уикенд в Европа. Аз няма да съм там, но Джей Ди ще е
Бешикташ в надпревара за подписа на Александър Нюбел
„Невидимата доктрина“, Джордж Монбио, Питър Хъчисън
Катастрофа затруднява движението на пътя Ямбол – Зимница
Качествените обувки – инвестиция в комфорт, здраве и увереност
Рой Кийн съсипа Англия: Сякаш гледаме Шотландия
11 души загинаха при катастрофа на малък самолет в Североизточна Франция
Украйна се справя нелошо! Доналд Тръмп подготвя сериозен натиск върху Путин