Тотнъм не се продава!

Английският футболен отбор Тотнъм информира, че мажоритарният му акционер е получил и отхвърлил два предварителни израза на интерес за евентуално поглъщане и настоя, че клубът от Висшата лига не се продава, пише агенция "Ройтерс".
Спекулациите за евентуална промяна на собствеността се засилиха, след като изпълнителният председател Даниел Леви се оттегли след почти 25 години на поста в четвъртък.
В изявлението на клуба се казва, че ENIC Sports & Developments Holdings Ltd недвусмислено е отхвърлила два отделни предварителни израза на интерес - единият от PCP International Finance Limited на бившия акционер в Нюкасъл Аманда Стейвли, а другият е бил от консорциум, воден от д-р Роджър Кенеди и Уин-Фей Н чрез Firehawk Holdings Limited.
ENIC притежава 86.5% от акциите на Тотнъм.
"Вследствие на мажоритарния дял на ENIC в Тотнъм Хотспър, ако бъде направена и финализирана оферта за придобиване на ENIC, ще се изисква задължителна оферта съгласно Правило 9 от (Кодекса за придобивания на Обединеното кралство) за придобиване на акциите на футболния клуб, които все още не са притежавани от ENIC", се посочва в изявлението.
"Бордът на клуба и ENIC потвърждават, че Тотнъм не се продава и ENIC няма намерение да приема подобно предложение за придобиване на дела си в клуба", добавят от компанията.
Прочети цялата публикация



Кристъл Палас си хареса нападател на Тотнъм
Русия падна в собствения си газов капан
Стивън Джерард готов да поеме кормилото на Ливърпул
Танкерни войни в региона на Карибите – САЩ засилват натиска върху Каракас и режима на Мадуро
Крипто компанията Tether иска Ювентус
Криптокомпания пожела акциите на Ювентус
Войната "ДаллБогг" - КФН отново се разпали
Президентът Роко Комисо: Фиорентина не се продава, трябва да го спасим
Вашингтон: Само Зеленски не харесва плана ни. Готови сме да дадем гаранции за сигурност на Киев
Помощта за Украйна се срива: САЩ спряха подкрепата си, Европа не може да я компенсира
Renault подкрепя ЕС за локализация производството на компоненти
САЩ: Десетки милиони са в ледената прегръдка на зимата
Важен етап: акумулаторите поевтиняха достатъчно, за да направят слънчевата енергия достъпна денонощно
Завръща ли се Бензема в Олимпик Лион?
Кой и кога влиза при съдиите – защо съдът в Айтос не може да отговори?
Петтонен генератор възстанови работата на котвата на танкера "Кайрос"
"Ню Йорк Таймс" постави на челна страница мащабния антиправителствен протест в София
Проблем с бедрото спря Левандовски
Новият в ЦСКА с първи думи след трансфера
Започна операцията по изтегляне на кораба „Кайрос“ край Ахтопол