С купени честоти за 17 млрд. долара "Старлинк" ще се разширява

Космическата компания "СпейсЕкс" (SpaceX) на милиардера Илон Мъск придоби честоти на стойност 17 милиарда долара от американския оператор "ЕхоСтар" (EchoStar), като част от усилията за разширяване на операциите на сателитната мрежа "Старлинк" (Starlink). Това съобщиха двете компании днес в общо изявление, цитирано от Франс прес и Асошиейтед прес. Сделката цели да развие услугата за директен достъп от смартфони към някои от сателитите на "Старлинк", без необходимост от допълнително устройство (direct to cell).
Прочети цялата публикация



Иран обяви, че не е водил преговори по ядрени въпроси
Войната | Сенатът на САЩ се съмнява дали скоро ще има още ракети Patriot за Украйна
Берлин: Доналд Тръмп е основният виновник за кризата с Иран
Иран отлага изпращането на делегацията си в Швейцария заради продължаващата военна кампания на Израел
Мир в 14 точки: Меморандумът между САЩ и Иран влезе в сила (ОБЗОР)
Доналд Тръмп: Споразумението ще бъде подписано! Иран няма да рискува да стигне до икономическа катастрофа
Кpизaта cяĸaш yтиxнa! Зaдава се oгpoмeн излишъĸ нa пeтpoл
Преди планираното IPO: Разходите на OpenAI достигнаха 34 млрд. долара миналата година
Хулиан Алварес призна: Най-добрият вариант за всички е трансфер и искам да сбъдна мечтата си (видео)
Четирима военнослужещи оцеляха след катастрофа на хеликоптер на Бреговата охрана на САЩ в Аляска
Легендарният музикален продуцент Клайв Дейвис си отиде на 94 години
При около 6000 градуса: Двамата младежи, ударени от волтова дъга на вагон в Стара Загора, опитали да си направят селфи
Дневен хороскоп за 23 юни: Любовта е във въздуха за Близнаци, обещаващ ден за Стрелец
Ким Чен-ун: Северна Корея ще използва статута си на притежаваща ядрени оръжия държава
Критичната инфраструктура в целия свят е под заплаха